×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Chiny: nowe przepisy wjazdowe ułatwią turystykę wzdłuż granicy kraju
fot. unsplash.com

Chiny: nowe przepisy wjazdowe ułatwią turystykę wzdłuż granicy kraju

Autor: PAP Data: 19 września 2022 13:18

Rząd ChRL opublikował projekt przepisów mających ułatwić obcokrajowcom wjazd do Chin w celu odwiedzenia miejsc turystycznych znajdujących się wzdłuż chińskiej granicy. Władze ChRL stopniowo łagodzą obostrzenia, które wprowadzono w 2020 roku w związku z pandemią Covid-19, dotyczące wjazdu cudzoziemców.

Grupy turystów organizowane przez agencje turystyczne w przygranicznych regionach Chin mogą "elastycznie" wybierać miejsce wjazdu do kraju i wyjazdu z niego - poinformowało w oświadczeniu chińskie ministerstwo kultury i turystyki. Nie podano konkretnych dat ani lokalizacji - napisała agencja Reutera.

Od 2020 roku, w związku z obostrzeniami covidowymi, jedynie kilka konkretnych grup obywateli obcych krajów mogło wjeżdżać do Chin, w tym m.in. osoby posiadające wizę pracowniczą. W ostatnich miesiącach wznowiono więcej bezpośrednich połączeń lotniczych między Chinami i wybranymi krajami, aby umożliwić przyjazd do kraju studentów z zagranicy, posiadających ważne pozwolenie na pobyt. Złagodzono również obostrzenia dotyczące kwarantanny dla obcokrajowców.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Chiny dzielą granicę z ponad 10 krajami, w tym z Rosją, Mongolią i Wietnamem. Do przygranicznych miast nowe przypadki Covid-19 są często przywożone przez osoby podróżujących między państwami.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz