Partnerzy portalu
Chiny: Ponad 2 tys. turystów utknęło w miejscowości wypoczynkowej objętej lockdownem
Ponad 2 tys. turystów utknęło w chińskiej miejscowości wypoczynkowej Beihai objętej lockdownem. / fot. unsplash

Chiny: Ponad 2 tys. turystów utknęło w miejscowości wypoczynkowej objętej lockdownem

Autor: PAP Data: 19 lipca 2022 16:21

Ponad 2 tysiące turystów utknęło w położonej na południu Chin miejscowości wypoczynkowej Beihai, która została objęta lockdownem po wzroście zakażeń koronawirusem - podała we wtorek stacja BBC.

Lokalne władze wprowadziły lockdown i zarządziły przeprowadzenie masowych badań na obecność koronawirusa wśród 1,9 mln mieszkańców po tym, gdy odnotowano ponad 450 infekcji w ciągu pięciu dni do 16 lipca.

Problemy turystów w Chinach

W niedzielę władze Beihai poinformowały, że turyści, którzy nie mieli kontaktu z zakażonymi lub nie odwiedzali terenów uznanych za niebezpieczne będą mogli wyjechać po okazaniu negatywnego wyniku testu na Covid-19.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Pozostali zmuszeni są pozostać w mieście i poddać się kwarantannie.

Jedna z turystek wyraziła swoją frustrację na platformie Douyin, chińskim odpowiedniku TikToka. "Właśnie skończyłam trzymiesięczny lockdown w Szanghaju. Dopiero przyjechałam do Beihai, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, czy kogoś zdenerwowałam?" - napisała w komentarzu, który zebrał ponad 2 tysiące polubień.

Beihai jest jednym z wielu miast w Chinach, które zmagają się z nowymi ogniskami zakażeń koronawirusem.

Także w innych regionach Chin władze zaostrzają działania mające zwalczyć wzrost infekcji. Pewną formą lockdownu lub innymi ograniczeniami objętych jest 41 miast, zamieszkiwanych przez 18,7 proc. chińskiej populacji, w których wytwarzane jest 22,8 proc. PKB kraju - poinformowali cytowani przez BBC analitycy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz