×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
CNN: Polska otwiera listę miejsc, które warto odwiedzić w 2023. Powód zaskakuje
Wrocław - miasto, które warto odwiedzić wg CNN; fot. unsplash.com

CNN: Polska otwiera listę miejsc, które warto odwiedzić w 2023. Powód zaskakuje

Autor: Paulina Piwowarek Data: 03 stycznia 2023 16:31 | Aktualizacja: 04 stycznia 2023 08:38

Polska to kierunek, który otwiera zestawienie amerykańskiej telewizji CNN 23 miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku. Ale tu nie walory turystyczne liczą się najbardziej.

Polska polecanym kierunkiem podróży wg CNN

- Moglibyśmy wymienić nowe otwarcia obiektów dla turystów w Polsce – takie jak Hotel Verte, nowy obiekt Autograph Collection w Warszawie, który w sierpniu otworzył na oścież swoje pozłacane drzwi (znajduje się w ogromnym barokowym pałacu). Ale powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej. Masz szansę pokazać solidarność z krajem, który z kolei okazał solidarność z narodem ukraińskim - czytamy w zestawieniu CNN.

Turystyka w Polsce. Miejsca polecane przez CNN

Jak podkreślono, dzielenie ponad 300-milowej granicy z atakowanym krajem oznacza, że ​​Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż gdziekolwiek indziej. To plus spadająca liczba turystów może - według amerykańskiej telewizji - powodować trudną sytuację, którą warto odmienić wspierając turystykę w Polsce.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Niezależnie od tego, czy masz ochotę na warszawski pałac, wypad do miasta takiego jak Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań - setki kilometrów od granicy z Ukrainą - czy też uciec od tego wszystkiego w lasach, jeziorach i górach lub na wsi — teraz masz szansę zrobić coś dobrego, biorąc urlop - mówi dziennikarka turystyczna CNN Julia Buckley.

Podróże 2023. CNN Travel poleca 23 destynacje

Wśród pozostałych 22 destynacji turystycznych polecanych przez CNN Travel znalazły się m.in.: Liverpool (gospodarza Eurowizji 2023), Wilno (w całości na Liście UNESCO), greckie Tesaloniki, Laos, Fidżi, Manus w Brazylii, Tanzania, Rwanda czy Nepal. 

Światowa turystyka po pandemii

Według Światowej Organizacji Turystyki ONZ, do końca 2022 r. turystyka międzynarodowa osiągnie 65 proc. poziomu sprzed pandemii , a niektóre obszary osiągnęły niedawno poziom bliższy 80 proc. lub 90 proc. przyjazdów w 2019 r. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz