Co czwarty uprawniony opolanin aktywował bon turystycznyPAP - 21 grudnia 2020 11:30


Na około 90 tysięcy uprawnionych w województwie opolskim do skorzystania z Polskiego Bonu Turystycznego, poprawną aktywację przeprowadziło 25 tysięcy osób; 5 tys. osób skorzystało z bonu - wynika z informacji ZUS w Opolu.


Jak poinformował Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS w Opolu, z możliwości opłacenia wypoczynku dzieci przy pomocy Polskiego Bonu Turystycznego, do tej pory skorzystało ponad 5 tysięcy osób. Ogółem w województwie jest około 90 tysięcy uprawnionych do skorzystania z tej formy wsparcia. ZUS przypomina, że niewykorzystane bony nie tracą ważności z końcem roku.

"Jeżeli rodzice zarezerwowali i opłacili bonem turystycznym zimowy pobyt w hotelu lub pensjonacie, ale z powodu obostrzeń nie mogą teraz z niego skorzystać, to nie muszą się martwić o utratę wartości bonu. Podmiot turystyczny, który przyjął opłatę jest zobowiązany zwrócić płatność na rachunek bankowy Polskiej Organizacji Turystycznej. Wartość niewykorzystanego bonu ponownie zasili +konto+ beneficjenta czyli konkretnego rodzica" - wyjaśnia Szczurek.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Według danych opolskiego ZUS, za rekreację i wypoczynek w regionie rodzice zapłacili bonem turystycznym w 103 podmiotach turystycznych, a wartość świadczonych usług sięgnęła jednego miliona 908 tysięcy złotych. Z wszystkich województw, to na Opolszczyźnie beneficjenci Polskiego Bonu Turystycznego zostawili najmniej pieniędzy. W całym kraju wartość aktywowanych bonów w ramach programu wyniosła już ponad 236,5 milionów złotych.

ZUS przypomina, że aktywowanie bonu turystycznego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS nie oznacza, że uprawniona osoba wykorzystała go w całości lub częściowo. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne do końca marca 2022 roku.