×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Coraz więcej turystów na Sylwestra w Bieszczadach
W Bieszczadach od kilku dni obserwuje się duży ruch turystyczny. / fot.

Coraz więcej turystów na Sylwestra w Bieszczadach

Autor: PAP Data: 30 grudnia 2021 13:34

W Bieszczadach od kilku dni obserwuje się duży ruch turystyczny. W okresie sylwestrowo-noworocznym zdecydowana większość miejsc noclegowych jest zarezerwowana. Turyści decydują się na kilkudniowe pobyty.

Jak zaznaczył Jakub Doliwa z urzędu gminy w Lutowiskach, w tej gminie jest ok. 2,5 tys. miejsc noclegowych. "Prawie wszystkie mają obłożenia. Zazwyczaj turyści przyjeżdżają na kilkudniowy pobyt" - zauważył.

Sezon turystyczny w Bieszczadach wydłuża się

Zwrócił uwagę, że w ostatnich latach "sezon turystyczny w Bieszczadach bardzo się wydłuża".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"To już nie są tylko wakacje, ale sezon trwa we wrześniu, październiku, a przy sprzyjającej pogodzie również w listopadzie. Potem robi się wyciszenie, a wraz ze świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem ruch ożywia się od nowa" - wyjaśnił Doliwa.

Zabawy sylwestrowe - dodał - "są jednym z elementów kilkudniowego wypoczynku świąteczno-noworocznego organizowanych przez pensjonaty, czy hotele".

Coraz więcej chętnych na Sylwestra w Bieszczadach

Turystów nie brakuje również m.in. w gminie Cisna. "Obłożenie noclegowe, choć zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi, jest praktyczne pełne. Rezygnacje z rezerwacji są pojedyncze" - mówiła wójt Cisnej Renata Szczepańska.

"Gości mamy już od wtorku, a większość z nich pozostaje do najbliższego poniedziałku lub wtorku. Podobnie jak w poprzednich sezonach okres noworoczny cieszy się popularnością" - podkreśliła Szczepańska.

Naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Krzysztof Szczurek przypomniał, że w najbliższych dniach "warunki pogodowe mają się trochę zmieniać". "Będą rosły temperatury powietrza i w związku z tym np. mokry śnieg może utrudniać poruszanie się w górach" - powiedział Szczurek.

Wybierając się w góry - zaznaczył naczelnik - trzeba pamiętać, że - mimo spodziewanego ocieplenia - "w Bieszczadach jest zima". "Warunki pogodowe w górach mogą zmienić się w każdej chwili. Pamiętajmy o tym" - zaapelował.

Nad bezpieczeństwem turystów przez całą dobę czuwają stacje GOPR w Sanoku, Cisnej i w Ustrzykach Górnych.

W górnych partiach Bieszczad występuje drugi w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego. Dotyczy m.in. masywów połonin Caryńskiej i Wetlińskiej, Tarnicy, Halicza, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim pracuje większość wyciągów narciarskich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz