×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Coraz większy ruch turystyczny w Bieszczadach
Od kilku tygodni w Bieszczadach i Beskidzie Niskim obserwuje się spory ruch turystyczny / fot. unsplash

Coraz większy ruch turystyczny w Bieszczadach

Autor: PAP Data: 02 czerwca 2021 15:21

Od kilku tygodni w Bieszczadach i Beskidzie Niskim obserwuje się spory ruch turystyczny. "Blisko 5 tys. osób przewiozła od połowy maja Bieszczadzka Kolejka Leśna" – powiedział w środę prezes fundacji zarządzającej kolejką Mariusz Wermiński.

"Pracujemy pełną parą. Oprócz turystów indywidualnych wozimy także grupy zorganizowane. Podobnie powinno być w długi weekend" - mówił PAP Wermiński.

Jak zaznaczył, "patrząc na rezerwacje w hotelach i pensjonatach można spodziewać się udanego sezonu letniego".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

W ocenie dyrektora Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych Jacka Łeszegi, "wielu właścicieli obiektów noclegowych ma pełny stan, do 50 proc. miejsc, zgodnie z rozporządzeniem". "Mówią, że gdyby można było przyjąć wszystkich, to by przyjęli" - dodał.

Jego zdaniem, "na pewno będzie duży ruch turystyczny w okresie letnim". "Tego się spodziewamy i takie mamy sygnały. Lato może być niezłe, bo niezależnie od pogody ludzie chcą wyjechać na wakacje" - zauważył Łeszega.

Również w ocenie ratownika dyżurnego bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusza Kawalca, turyści chętnie odwiedzają Bieszczady i Beskid Niski.

"Na szlakach górskich w maju spore natężenie ruchu widoczne było w weekendy. W pozostałe dni tygodnia wędrujących po górach było mniej. Decydowała o tym kapryśna pogoda; częste opady deszczu, a nawet śniegu" - wyjaśnił Kawalc.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz