×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Czeka nas paraliż włoskich lotnisk? W niedzielę 4-godzinny strajk
Włochy: Strajk w lotnictwie pogłębi chaos na lotniskach / fot. facebook.com/KatowiceAirport

Czeka nas paraliż włoskich lotnisk? W niedzielę 4-godzinny strajk

Autor: PAP Data: 16 lipca 2022 17:54 | Aktualizacja: 16 lipca 2022 18:08

Chaos w europejskim lotnictwie pasażerskim pogłębi w niedzielę 4-godzinny strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Włoszech oraz załóg kilku linii, w tym Ryanair, Easyjet i Air Malta. Strajkować będą w godzinach od 14 do 18. Odwołano ponad 600 lotów, a konsekwencje dotkną tysięcy pasażerów.

Włoskie media ostrzegają, że to będzie kolejny bardzo trudny dzień dla podróżnych w szczycie sezonu letniego.

Strajk w lotnictwie pogłębi chaos na włoskich lotniskach

Strajk zorganizowały trzy branżowe włoskie związki zawodowe, domagając się poprawy warunków zapisanych w kontraktach, w tym płacowych, a także zapewnienia wody i jedzenia załogom, które czasem - jak podkreślono w komunikacie - nie mogą opuścić pokładu samolotu przez 14 godzin.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Początkowo miał to być całodzienny protest, ale został skrócony w wyniku interwencji krajowego urzędu do spraw monitorowania strajków.

Strajkowi kontrolerów ruchu lotniczego, pilotów i obsługi pokładowej kilku linii towarzyszyć mają pikiety na lotniskach Malpensa w Mediolanie, w Bergamo, Pizie i na rzymskim Fiumicino.

Oburzenie strajkiem wyraził minister turystyki Massimo Garavaglia, który ocenił, że to poważne naruszenie praw podróżnych.

Ostrzej wypowiedział się prezes linii Ita Airways, następczyni Alitalii, Alfredo Altavilla, który oświadczył, że jest to "idiotyczny strajk, przynoszący szkody pasażerom".

"W momencie, w którym panują takie trudności w lotnictwie pogarszanie sytuacji poprzez ogłoszenie strajku uważam naprawdę za mało inteligentne" - stwierdził.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz