Partnerzy portalu
Czerwcówka 2021 - Polacy ruszają w Beskidy Polacy ruszają na długi weekend. Mnóstwo rezerwacji w Beskidach/ fot. shutterstock

Czerwcówka 2021 - Polacy ruszają w Beskidy

Autor: PAP Data: 02 czerwca 2021 12:02

Kurorty w długi weekend zapełnią się turystami – wynika z informacji biur informacji. "To będzie pierwszy głęboki oddech po pandemicznych obostrzeniach" – powiedziała Sabina Bugaj ze Szczyrku.

"Weekend zapowiada się rewelacyjnie. Można powiedzieć, że to będzie taka spóźniona +majówka+. Bardzo dużo obiektów, zarówno hoteli, jak i pensjonatów, praktycznie wyprzedała już komplety dostępnych miejsc. Dostępne są pojedyncze miejsca. Wszyscy są zadowoleni, tym bardziej, że wszystko wskazuje, iż dopisze nam pogoda" - powiedziała Karolina Wantulok z Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.

Czerwcówka 2021 - Polacy ruszają w Beskidy

Podobnie jest w Szczyrku. Szefowa tamtejszej informacji turystycznej Sabina Bugaj powiedziała, że weekend zapowiada się bardzo dobrze. "Prognozy pogody są dobre i ma to wpływ na frekwencję, która zapowiada się imponująco. Dużo ludzi pyta o możliwość wypoczynku i bardzo wielu zarezerwowało już pobyt" - powiedziała.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Sandra Kulka ze szczyrkowskiej informacji turystycznej poinformowała, że z dostępnych już danych wynika, iż praktycznie wszystkie miejsca noclegowe są zajęte.

Niektórzy właściciele podnieśli ceny ostatnich miejsc noclegowych. Karolina Wantulok wyjaśniła, że nie oznacza to "próby odbicia strat" z zimy. "Tego, co za nami, już nie da się nadrobić. Zapominamy o tym i idziemy naprzód. Proszę jednak pamiętać, że podskoczyły ceny żywności i energii. Właściciele hoteli i pensjonatów mają też problem z zatrudnieniem pracowników. W pandemii przekwalifikowali się i teraz niekoniecznie chcą wracać za dotychczasowe stawki na posadę, której przyszłość jest nieznana" - wyjaśniła Karolina Wantulok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz