Partnerzy portalu
Darmowe testy na obecność Covid-19 dla wyjeżdżających na wakacje Od czwartku w Holandii wykonywane będą bezpłatne testy na obecność koronawirusa dla podróżujących / fot. unsplash

Darmowe testy na obecność Covid-19 dla wyjeżdżających na wakacje

Autor: PAP Data: 30 czerwca 2021 16:05

Od czwartku w Holandii wykonywane będą bezpłatne testy na obecność koronawirusa dla podróżujących. Rząd finansuje testy dla wszystkich wyjeżdżający na wakacje.

Każdy wyjeżdżający z Holandii może od 1 lipca poddać się bezpłatnemu badaniu na obecność koronawirusa. Minister zdrowia Hugo de Jonge namawia również do poddania się testowi po powrocie do kraju. Będzie on także bezpłatny. Ministerstwo zdrowia informuje, że testowanie będzie możliwe do 31 sierpnia.

Jednocześnie minister De Jonge poinformował, że został naprawiony błąd w aplikacji CoronaCheck. Na początku tygodnia tysiące osób, które otrzymały tylko jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, dostały przez pomyłkę certyfikat potwierdzający pełne zaszczepienie. Powiadomienia przyszły właśnie za pośrednictwem oficjalnej aplikacji.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Nie jest jasne, co dokładnie spowodowało błąd systemu. W piątek firma zajmująca się oferowaniem bezpłatnych, szybkich testów na obecność koronawirusa, została zaatakowana przez hakerów. Atak spowodował wielogodzinne opóźnienia w wyświetlaniu wyników testów w aplikacji CoronaCheck.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz