Partnerzy portalu
Devoran planuje budowę resortu wypoczynkowego Devoran planuje budowę resortu wypoczynkowego; fot. shutterstock

Devoran planuje budowę resortu wypoczynkowego

Autor: PAP Biznes Data: 06 kwietnia 2021 14:17

Devoran zawarł ze spółką Carom porozumienie inwestycyjne mające na celu wspólną budowę resortu wakacyjno-wypoczynkowego. Kompleks ma być zasilany wyłącznie energią pochodząca z własnych, odnawialnych źródeł energii.

Carom jest właścicielem nieruchomości budowlanej o powierzchni 80 ha położonej we wsi Zalewo w gm. Miłomłyn. Podpisane porozumienie przewiduje wykorzystanie do realizacji przedsięwzięcia spółki DLKF (100 proc. udziałów należy do Devoranu), która będzie spółką celową i do której zostanie wniesiona w zamian za udziały część nieruchomości niezbędna do realizacji przedsięwzięcia. Spółka celowa będzie również operatorem całego kompleksu.
 
W ramach resortu ma powstać 150 samowystarczalnych energetycznie domów, aparthotel z ponad 100 pokojami oraz obiekty sportowe i rekreacyjne, m.in. pole golfowe.
 
Zawarte porozumienie zakłada również wspólną budowę 24 stacji ładowania samochodów elektrycznych. W ramach tego projektu Carom odpowiedzialny będzie za wyszukanie i udostępnienie lokalizacji natomiast Devoran za budowę, uruchomienie i obsługę stacji.
 
Porozumienie zostało zawarte na 4 lata.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz