×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Długi weekend wielkanocny. Czy hotele mają specjalną ofertę na ten czas?
Stan rezerwacji na wydłużony weekend wielkanocny według danych z początku marca br. był na niskim poziomie. Fot. Shutterstock

Długi weekend wielkanocny. Czy hotele mają specjalną ofertę na ten czas?

Autor: Katarzyna Gubała Data: 28 marca 2023 13:37

Przed nami wydłużony weekend związany ze Świętami Wielkanocnymi. Jak najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przeprowadzonej w hotelach - 27 proc. obiektów nie sprzedaje oferty specjalnej w tym okresie.

Przed nami wydłużony weekend związany ze Świętami Wielkanocnymi. Jednak - jak wynika z najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, przeprowadzonej na początku marca - stan rezerwacji w tym okresie, przynajmniej na razie, jest na niskim poziomie.

Dla całej grupy hoteli uczestniczących w ankiecie 33 proc. posiada aktualnie obłożenie poniżej 30 proc. Do tego należy dodać grupę 27 proc. obiektów, które nie sprzedają oferty specjalnej w tym okresie. Hoteli wypełnionych więcej niż w 50 proc. jest 22 proc. - podaje IGHP. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Z ankiety wynika też, że hotele biznesowe, podobnie jak w czasie ferii zimowych, wypadają wyraźnie gorzej niż wypoczynkowe. Połowa nie sprzedaje oferty, a obłożenie poniżej 30 proc. notuje 36 proc. obiektów. W hotelach wypoczynkowych 10 proc. nie sprzedaje oferty, a 23 proc. posiada aktualnie obłożenie poniżej 30 proc. Połowa obiektów jest już jest zapełniona w ponad 50 proc., w tym z frekwencją powyżej 70 proc. jest 17 proc. hoteli.

Wydłużenie okresu letnich wakacji - co na to hotelarze?

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zwraca też uwagę, że w przestrzeni medialnej pojawiły się informacje dotyczące wstępnych analiz możliwości wydłużenia okresu wakacji letnich, na wzór ferii zimowych, o dodatkowe 2 tygodnie w czerwcu i 2 tygodnie we wrześniu.

Opinia branży na ten temat, na podstawie danych ankietowych, jest następująca: dla 26 proc. hoteli nie ma to znaczenia, a 16 proc. nie ma zdania, 35 proc. obiektów jest za takim rozwiązaniem i jednocześnie 23 proc. jest przeciwna.

Izba zauważa, że należało się spodziewać, iż odsetek hoteli za i przeciw takiemu rozwiązaniu jest wyraźnie różny w grupach hoteli wypoczynkowych i biznesowych.

Te pierwsze popierają pomysł wydłużenia wakacji w 56 proc., 13 proc. jest przeciwnych, dla 15 proc. nie ma to znaczenia, a 17 proc. nie ma zdania. Dla hoteli biznesowych odpowiednio 37 proc. jest przeciwna, tylko 3 proc. popiera wydłużenie wakacji, dla 42 proc. nie ma to znaczenia, a 18 proc. nie ma zdania - czytamy w komunikacie IGHP. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz