×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Do 29 kwietnia trwa II Hotelowy Tydzień Ziemi. Co dobrego może zrobić dla niej branża gościnności?
Sprzątanie praskiego brzegu Wisły w Warszawie. Na zdjęciu: Fot. Enjoy Your Stay/Fb

Do 29 kwietnia trwa II Hotelowy Tydzień Ziemi. Co dobrego może zrobić dla niej branża gościnności?

Autor: KG/horecatrends Data: 25 kwietnia 2022 09:00

II Hotelowy Tydzień Ziemi przypada na 22-29 kwietnia br. W pierwszej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 50 hoteli i innych obiektów noclegowych, firm z branży HoReCa oraz szkół hotelarskich.

- Zastanawialiśmy się, czy ogłaszać drugą edycję. W zeszłym roku mieliśmy obawy spowodowane pandemią. W tym roku wybuchła wojna w Ukrainie, która mocno dotknęła Polaków. Postanowiliśmy jednak, że działamy! Potrzebujemy skupienia się wokół pozytywnego czynu, a takim niewątpliwie jest dbałość o środowisko naturalne - podkreśla Karol Weber, inspektor hotelowy, autor bloga o hotelarstwu i podróżom Enjoy Your Stay. 

Pomysł na Hotelowy Tydzień Ziemi to inicjatywa Karola Webera oraz Agaty Delmaczyńskiej, ekspertki ds. ekologii w hotelarstwie (greenofficer.pl). W tym roku zaprosili oni do współpracy znane w branży osoby i organizacje, którym temat ekologii nie jest obcy: Magdalenę Fularską-Pacholczak (Markowyhotel.pl),  Joannę Preisner (Mamahotelarz.pl), Joannę i Miłosza Stanisławskich (HotelMania.pl), Weronikę Frymarską (@wenia_hotelarz) oraz Justynę Piechnik, nauczycielkę zawodu hotelarza w Małopolskiej Szkole Gościnności.

Akcja skierowana jest do hotelarzy i sympatyków branży gościnności. Patronatem branżowym wydarzenie objęła Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

II Hotelowy Tydzień Ziemi - co mogą zrobić hotele?

- Z pewnością są wkoło waszych hoteli zielone tereny, parki lub lasy, które wymagają posprzątania ze śmieci.

- Może jest szansa, byście nasadzili nowe krzewy lub drzewa z tabliczką pamiątkową.

- Przyjrzyjcie się działaniom w hotelowej kuchni i pomyślcie, jak ograniczyć odpady żywności i uczynić serwowane dania bardziej eko.

- Przyjrzyjcie się wyposażeniu pokoi i zastanówcie się, jak ograniczyć zużycie jednorazowego plastiku.

- A może zechcecie edukować waszych gości w zakresie codziennej dbałości o naturę poprzez posty w hotelowych mediach społecznościowych, czy foldery w pokojach wykonane z recyklingowych materiałów.

Organizatorzy zachęcają do dokumentowania działań zdjęciami i oznaczanie ich hasztagiem #hotelowytydzieńziemi2022 w mediach społecznościowych, żeby inspirować innych. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz