Partnerzy portalu
Do Tajlandii bez kwarantanny. Są jednak inne warunki Osoby niezaszczepione przeciwko covid-19 są nadal zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny po przylocie do Tajlandii/ fot. Shutterstock

Do Tajlandii bez kwarantanny. Są jednak inne warunki

Autor: PAP Data: 29 października 2021 09:58

Od 1 listopada zainteresowani wakacjami w Tajlandii będą musieli na 21 dni przed wyjazdem potwierdzić, że przebywają na terytorium jednego z 46 państw uznanych przez rząd w Bangkoku za bezpieczne. W momencie przekraczania granicy – mimo pełnego zaszczepienia – będą zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa, wykonanego najwcześniej na 72 godz. przed podróżą.

Po przyjeździe będą musieli wykonać kolejny test PCR i spędzą jedną noc w specjalnym hotelu, gdzie poczekają na wynik. Jeśli okaże się, że jest negatywny, będą mogli swobodnie przemieszczać się po kraju.

Tajlandia - kwarantanna dla niezaszczepionych

Osoby niezaszczepione przeciwko covid-19 są nadal zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny po przylocie. W pełni zaszczepieni turyści będą także zobligowani do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego obejmującego możliwość zachorowania na covid-19 na miejscu oraz zainstalowania na telefonie specjalnej aplikacji.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dzieci do 11. roku życia nie muszą być zaszczepione przeciw covid-19, o ile wymóg ten spełniają ich rodzice. Od 1 listopada zacznie obowiązywać nowy system „Thailand Pass”, za pomocą którego turyści będą się rejestrowali przed przyjazdem. Zastąpi dotychczasowy „Certificate of Entry” i ma być prostszy w obsłudze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz