Partnerzy portalu
Dolnośląskie: Zmiany w pożyczce dla firm z branży turystycznej Dolnośląskie: Zmiany w pożyczce dla firm z branży turystycznej; fot. shutterstock

Dolnośląskie: Zmiany w pożyczce dla firm z branży turystycznej

Autor: PAP Data: 16 lutego 2021 14:16

O pożyczki na pokrycie stałych wydatków miesięcznych do kwoty 3 mln zł mogą starać się dolnośląskie firmy z branży turystycznej w ramach pomocy oferowanej przez samorząd województwa. To kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił we wtorek, że samorząd województwa od roku "systematycznie prezentuje kolejne formy wsparcia dla firm i instytucji" dotkniętych skutkami pandemii. "Wartość przygotowanego przez samorząd województwa wsparcia finansowego przekracza miliard złotych. Cały czas wsłuchujemy się w potrzeby przedsiębiorców. Kolejne formy pomocy są dostosowywane do ich oczekiwań" - powiedział marszałek.

We wtorek samorząd województwa poinformował o modyfikacjach w pożyczkach płynnościowych, które są udzielane przedsiębiorcom od kwietnia ubiegłego roku. Według nowych zasad, w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców branży turystycznej, rekreacyjno sportowej, hotelarskiej i gastronomicznej, firmy mogą ubiegać się o środki na pokrycie stałych miesięcznych wydatków do kwoty 3 mln zł - podał Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Do tej pory było to do 180 tys. zł.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Oprocentowanie w tej pożyczce może wynieść zero procent, a okres spłat - pięć lat. Nie ma tu też prowizji i opłat dodatkowych; wprowadzono też możliwość rocznej karencji w spłacie rat kapitałowych.

Pożyczkę udzielają dolnośląskie instytucji - Dolnośląski Park Innowacji i Nauki we Wrocławiu, Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG w Legnicy, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej we Wrocławiu, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze i Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego we Wrocławiu.

Samorząd województwa przypomniał, że od początku roku przedsiębiorcy mogą również występować o tzw. pożyczkę branżową. Tu oferta kierowana jest do branż turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej, a pieniądze mogą być przeznaczone na cele inwestycyjno-obrotowe. Maksymalna kwota to 3 mln zł z 7-letnim okresem spłaty i oprocentowaniem w zależności od wielkości wkładu własnego przedsiębiorcy wg obecnych stawek bazowych pomiędzy niespełna jedną dziesiątą procenta do 1,19 proc. - podał Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz