×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Duże zainteresowanie noclegami nad morzem w ferie zimowe. Ile trzeba zapłacić za pobyt?
Ferie nad morzem. Ile trzeba zapłacić za pobyt? / fot. PAP/Marcin Bielecki

Duże zainteresowanie noclegami nad morzem w ferie zimowe. Ile trzeba zapłacić za pobyt?

Autor: PAP Data: 07 stycznia 2023 11:15

W okresie ferii zimowych czteroosobowa rodzina za tygodniowy nocleg nad morzem musi zapłacić około 1000 zł – wynika z danych portalu nocowanie.pl. Jak informują właściciele prywatnych kwater, pomimo wzrost cen zainteresowanie jest większe, niż rok temu.

Ferie nad morzem. Ile trzeba zapłacić za pobyt?

"W porównaniu do okresu świąteczno-noworocznego, możemy zauważyć pewnego rodzaju ożywienie, gdy weźmiemy pod uwagę noclegi w miejscowościach na Pomorzu Zachodnim podczas ferii" - przekazał Karol Wiak z portalu nocowanie.pl

Z danych portalu nocowanie.pl wynika, że średnia cena siedmiodniowego wypoczynku np. w Kołobrzegu i Sarbinowie mieści się w przedziale od 900 zł do 1000 zł (za sześć nocy).

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Ceny pobytu w prywatnych kwaterach nad morzem są uzależnione od wielu czynników, m.in. standardu i lokalizacji.

"Są jednak i takie obiekty - zazwyczaj z niższych kategorii - za które zapłacimy nawet 500-600 zł" - dodał Wiak.

Kwatery prywatne w Zachodniopomorskiem na okres ferii rezerwowano już w grudniu. Jak informują ich właściciele, ceny w porównaniu do ubiegłego roku wzrosły o średnio 25 proc., ale mimo to chętnych nie brakuje.

"W tym roku zainteresowanie jest większe niż w roku ubiegłym. Najczęściej goszczą u nas mieszkańcy Dolnego Śląska i tak będzie też podczas nadchodzących ferii" - przekazała właścicielka prywatnej kwatery w Międzyzdrojach Małgorzata Różalska. Jak dodała, wpłynęły już pierwsze rezerwacje pobytów na lipiec.

Hotele, kwatery, pensjonaty. Gdzie najchętniej zatrzymują się turyści?

Pomimo wzrostu zainteresowania noclegami w Zachodniopomorskiem, wciąż są dostępne kwatery i pokoje oferujące noclegi w okresie ferii. Według portalu nocowanie.pl to najchętniej wybierane miejsca noclegowe, decyduje się na nie około 25 proc. chętnych. Pozostałe w kategorii są apartamenty (20 proc.) i pensjonaty (10 proc.).

"Jeszcze dwa tygodnie temu, w pierwszej dwudziestce najchętniej wybieranych miejscowości był tylko Kołobrzeg, reszta to miejscowości z gór. W styczniu do Kołobrzegu dołączyło Sarbinowo i Ustronie Morskie" - przekazał Wiak.

Poza prywatnymi kwaterami na terenie województwa zachodniopomorskiego odbywać się będą też zorganizowane pobyty dla uczniów. W regionie zgłoszono do tej pory 25 wypoczynków, w których uczestniczyć będzie 945 osób, 724 to dzieci poniżej dziesiątego roku życia.

"W przypadku okresu zimowego wypoczynki organizowane są na terenie całego województwa, głównie w halach sportowych. Ośrodki nadmorskie są popularne głównie podczas wakacji" - przekazał Daniel Wróbel z Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Osiemnaście spośród zarejestrowanych wypoczynków to organizacje spoza regionu. Weźmie w nich udział 617 uczniów z województw innych niż woj. zachodniopomorskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz