×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
EEC 2021. Zapraszamy na sesję "Turystyka – nowe otwarcie"
Zapraszamy na EEC 2021 oraz na sesję "Turystyka – nowe otwarcie"/ fot. shutterstock

EEC 2021. Zapraszamy na sesję "Turystyka – nowe otwarcie"

Autor: www.propertynews.pl Data: 13 września 2021 13:45

Jaka będzie branża hotelarska w nowych, postcovidowych realiach? Co przyniosą kolejne miesiące? Jak zmienią się wymagania gości? O tym będą dyskutować uczestnicy sesji "Turystyka – nowe otwarcie", która odbędzie się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (www.eecpoland.eu).

ZAREJESTRUJ SIĘ NA EEC 2021

Choć wakacje dla hoteli - szczególnie tych poza miastami - były udane, nastroje w branży dalekie są od optymizmu. - Ponad 88 proc. hoteli nie przewiduje osiągnięcia zysku z działalności operacyjnej wcześniej niż na koniec 2022 r. Powrót przychodów do poziomu z lat 2018-19 w 2023 roku za najbardziej prawdopodobny wskazany został przez połowę hoteli, ponad 1/3 hotelarzy wskazuje rok 2024 i później - mówił Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Wyzwaniem dla branży są też problemy kadrowe. Od początku pandemii Covid-19 z branży hotelarskiej w Polsce odeszło 54 proc. pracowników. – To ok. 100 tys. osób – podkreślał w czasie Property Forum 2021 Ireneusz Węgłowski, który będzie też goście sesji "Turystyka – nowe otwarcie" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Zapraszamy do udziału w sesji podczas EEC 2021:

Turystyka – nowe otwarcie
22 września 2021 r. | 9.30-11.00 | sala konferencyjna: Wielofunkcyjna D

Kondycja i plany gmin turystycznych po pandemii. Infrastruktura sprzyjająca rozwojowi turystyki – przykłady dobrze pomyślanych inwestycji. Branża hotelarska w nowych realiach: nowe wymagania gości i nowa oferta – działania adaptacyjne. Przemysł spotkań jako generator rozwoju branży turystycznej. Turystyka biznesowa w pocovidowych standardach.

Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):

Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki
Michał Kozak, prezes zarządu, Hotel Arłamów SA
Rafał Szlachta, prezes, Polska Organizacja Turystyczna
Rafał Szmytke, prorektor, Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula
Ireneusz Węgłowski, prezes, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, przewodniczący rady, Polska Organizacja Turystyczna
Moderacja: Katarzyna Lisowska, redaktor, PropertyNews.pl, Propertydesign.pl

Poznaj cały program Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Prestiżowa, renomowana, od lat obecna na rynku gospodarczych eventów marka – Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) – pozostaje aktywna w trudnym czasie pandemii. Kongres jest nadal istotną częścią debaty publicznej o polskiej i europejskiej gospodarce – więcej – poszerza zasięg oddziaływania – dzięki zdalnej i hybrydowej formule. Wydarzenia od maja do września 2020 r. były adekwatną do niezwykłej sytuacji odpowiedzią organizatora na potrzebę dyskusji o gospodarczych problemach i wyzwaniach czasu pandemii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz