EEC Online: Deficyt przychodów w hotelach to ok. 1 mld zł miesięczniehorecatrends.pl - 22 czerwca 2020 11:47


Deficyt przychodów w hotelach to ok. 1 mld zł miesięcznie  – mówił Bartosz Bieszyński, koordynator sztabu kryzysowego branży turystycznej, spotkań, rozrywki, przedstawiciel inicjatywy TUgether podczas EEC Online.

Wskutek pandemii COVID-19 rynek spotkań, a wraz z nim rynek hotelarski jest obecnie w bardzo złej kondycji. 

–  To, że spotykamy się dziś na EEConline pokazuje, jak źle wygląda sytuacja branż turystycznej, eventowej i przemysłu czasu wolnego – mówił podczas EEC Online Bartosz Bieszyński, koordynator sztabu kryzysowego branży turystycznej, spotkań, rozrywki, przedstawiciel inicjatywy TUgether.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Prelegent odniósł się do wypowiedzi  Jadwigi Emilewicz. Jego zdaniem 70% obłożenia hoteli, dotyczy tylko miejscowości wypoczynkowych, hoteli w Juracie czy Władysławowie. Obłożenie w hotelach w Katowicach czy Warszawie wynosi zaledwie 10%.

– Deficyt przychodów w hotelach wynosi ok. 1 mld miesięcznie – zaznaczył.

Jak podał, co roku ponad 16 mln Polaków oraz osób z zagranicy spotyka się na spotkaniach biznesowych. Prawie 4 mln uczestniczy w targach. Prawie 30 mln Polaków uczestniczy w 8 tys. imprez rozrywkowych. To olbrzymia gałąź gospodarki.

–  Doszliśmy do ściany. Nie mamy perspektyw, że w lipcu, sierpniu czy wrześniu się to zmieni. Nie wiemy, kiedy popyt wróci – stwierdził. 

Bez dodatkowego, sektorowego wsparcia będzie bardzo ciężko. Środki ze wsparcia skończą się najdalej w sierpniu. Zdaniem prelegenta trzeba tu czerpać inspirację chociażby z Niemiec.

Bartosz Bieszyński był prelegentem debaty "Sztuka odmrażania. Biznes, administracja, rynek", która odbyła się 22 czerwca w ramach EEC Online.

{film;17828}