Partnerzy portalu
Enter Air otrzyma blisko 300 mln zł pożyczki z PFR Enter Air otrzyma blisko 300 mln zł pożyczki z PFR/ fot. shutterstock

Enter Air otrzyma blisko 300 mln zł pożyczki z PFR

Autor: PAP Data: 21 stycznia 2021 15:03

Linia lotnicza Enter Air otrzyma 287 mln zł pożyczki płynnościowej w ramach Tarczy Finansowej dla dużych firm realizowanej przez PFR - podała w czwartek spółka. Według firmy umowa pożyczki zostanie zawarta w styczniu, a jej uruchomienie w lutym br.

Spółka podała w komunikacie, że w czwartek otrzymała informację od Polskiego Funduszu rozwoju o przyznaniu pożyczki w ramach rządowej Traczy Finansowej dla dużych firm.

"Wsparcie w ramach programu nastąpi w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 287.000.000 zł. Uzyskane środki służą poprawie bieżącej płynności Grupy. Uruchomienie pożyczki nastąpi po wynegocjowaniu i podpisaniu umowy pożyczki oraz po spełnieniu warunków w niej zawartych. Umowa pożyczki będzie zawierała standardowe postanowienia stosowane przy umowach podobnej wielkości, w tym w zakresie zabezpieczeń" - wyjaśniono.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Spółka dodała, że spodziewa się tego, iż negocjacje z PFR i podpisanie umowy pożyczki nastąpi w styczniu, a jej uruchomienie w lutym 2021 r.

Enter Air jest największą polską prywatną linią lotniczą, działającą od dziesięciu lat i jedną z największych linii czarterowych w Europie pod względem floty. Flota Enter Air składa się z 22 Boeingów 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8.

Program wsparcia PFR dla dużych firm (obejmuje wszystkie branże wymagające pomocy finansowej) w ramach Tarczy PFR to 25 mld zł (obecnie dostępne jest ok. 20 mld), który składa się z trzech instrumentów: finansowania płynnościowego o wartości 10 mld zł, finansowania preferencyjnego o wartości 7,5 mld zł i finansowania inwestycyjnego (na zasadach rynkowych oraz na zasadach pomocowych) o wartości 7,5 mld zł. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz