×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Francja: wielki powrót amerykańskich i europejskich turystów

Francja: wielki powrót amerykańskich i europejskich turystów

Autor: PAP Data: 02 marca 2023 11:52

Po pandemicznej przerwie Francja odnotowała wielki powrót amerykańskich i europejskich turystów, a przychody za ubiegły rok wyniosły 58 mld euro, co oznacza wzrost o 1,2 mld euro w stosunku do 2019 roku - podała w czwartek rozgłośnia RFI za raportem państwowej agencji rozwoju turystyki, Atout France.

Francuska turystyka poprawia swoje wyniki

Najwięcej wydali we Francji sąsiedzi - Belgowie 7,3 mld euro i Niemcy - 6,5 mld, a Brytyjczycy - 6,2 mld. Z raportu Atout wynika również, że wydatki amerykańskich turystów wyniosły łącznie 5,6 mld euro.

Komentująca raport francuska minister turystyki Olivia Gregoire uważa, że obecnie wyzwaniem dla branży jest podniesienie jakości usług, aby dochody rosły, a liczba turystów nie spadała. Minister uważa, że goście oczekują zrównoważonej turystyki i mogą być zainteresowani również całoroczną turystyką górską.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Francja oczekuje teraz na powrót turystów z Azji (w 2022 roku przyjechało ich o niemal 1/3 mniej niż w 2019 roku), ma też szansę przyciągnąć fanów rugby, którzy będą mogli kibicować podczas planowanego na wrzesień Pucharu Świata.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz