Partnerzy portalu
Fundacja Alberta Schweitzera wzywa sieci hoteli Hilton i Best Western do rezygnacji z jaj klatkowych fot. materiały prasowe

Fundacja Alberta Schweitzera wzywa sieci hoteli Hilton i Best Western do rezygnacji z jaj klatkowych

Autor: Horecatrends.pl Data: 08 maja 2019 13:34

Fundacja Alberta Schweitzera wzywa sieci hoteli Hilton i Best Western do rezygnacji z jaj klatkowych na całym świecie. Fundacja bierze udział w ogólnoświatowej kampanii ponad 60 organizacji działających na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt

- Hilton obiecał przejście na jaja z alternatywnych hodowli w 19 ze 106 krajów, w których prowadzi działalność. Fundacja Alberta Schweitzera wzywa firmę do opublikowania jasnego i wiążącego zobowiązania dla pozostałych 87 krajów. Best Western jest reprezentowany w ponad 100 krajach, ale również nie ma globalnej deklaracji. Firma oficjalnie zrzuca z siebie tę odpowiedzialność. Jesteśmy jednak przekonani, że obie firmy wkrótce przestaną serwować gościom jaja z okrutnych hodowli klatkowych - mówi Karolina Skowron, dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera.

Zdaniem Karoliny Skowron obie sieci hoteli nadal wspierają okrucieństwo wobec niosek hodowanych w bezlitosnych klatkach, chociaż wiele międzynarodowych korporacji daje już dobry przykład. Grupy hotelowe takie jak Wyndham, Marriott i Intercontinental zobowiązały się do rezygnacji z jaj klatkowych i opublikowały konkretne deklaracje.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Jako wiodące firmy w branży hotelarskiej, Hilton i Best Western powinny zobowiązać się do wdrożenia globalnych standardów poprawiających dobrostan zwierząt, które stały się już normą w tym sektorze biznesu - tłumaczy Karolina Skowron z Fundacji Alberta Schweitzera.

Hodowla klatkowa jest szczególnie okrutną formą hodowli kur niosek. Zdaniem Fundacji Alberta Schweitzera alternatywne systemy również mają swoje wady. Pozwalają one jednak zwierzętom na lepsze zaspokajanie ich podstawowych potrzeb.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz