Partnerzy portalu
Gołębiewski w Pobierowie: hotel na pewno nie ruszy w tym roku
Na tę chwilę żaden kanał komunikacji sieci Hoteli Gołębiewski nie przyjmuje rezerwacji na urlop w hotelu w Pobierowie. Fot. FB Hotel Gołebiewski Pobierowo

Gołębiewski w Pobierowie: hotel na pewno nie ruszy w tym roku

Autor: oprac. AW Data: 09 sierpnia 2022 11:30 | Aktualizacja: 13 października 2022 15:32

Hotel Gołębiewski w Pobierowie złapał już ponad dwuletnie opóźnienie. Pierwsi goście wypoczną w Hotelu Gołębiewski w Pobierowie najwcześniej w 2023 r.

Kiedy ruszy Hotel Gołębiewski w Pobierowie?

Hotel Gołębiewski w Pobierowie miał zostać oddany do użytku w 2020 r. Na przeszkodzie stanęła wówczas pandemia. Następnie termin otwarcia części budynku dla turystów przeniesiono na czerwiec 2022 r. W maju ruszyły nawet rozmowy rekrutacyjne dla przyszłych pracowników.

Jak nieoficjalnie informuje Onet.pl, również ten termin nie zostanie dotrzymany, a pierwsi goście w największym hotelu w Polsce, który powstaje w nadbałtyckim Pobierowie, pojawią się najwcześniej w 2023 r. Powodem mają być zawirowania na rynku budowlanym związane z ograniczoną dostępnością materiałów i pracowników.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Hotele Gołębiewski: W których miastach?

Obecnie na stronie internetowej sieci nadal są jedynie cztery hotele Gołębiewski: Mikołajki, Białystok, Wisła i Karpacz.

Tadeusz Gołębiewski - kim był założyciel sieci hoteli Gołębiewski?

21 czerwca 2022 r. zmarł Tadeusz Gołębiewski. Był znanym przedsiębiorcą i założycielem sieci hoteli Gołębiewski a także fabryki cukierniczej Tago. Tadeusz Gołębiewski skończył technikum cukiernicze i SGH. W 1972 roku  założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Tago. W 1989 postanowił wybudować hotel w Mikołajkach. Budowa zakończyła się w 1991 roku. W 1999 roku otworzył kolejny hotel, tym razem w Białymstoku, a w 2003 roku – w Wiśle. Następne hotele powstały w Karpaczu (2010) i w Pobierowie (2022). Hotel w Pobierowie jest największą z dotychczasowych inwestycji i otwarty został częściowo w czerwcu 2022 roku.

W czasie pandemii Tadeusz Gołębiewski przyznał, że jego sieć hoteli jest na granicy bankructwa. Żeby utrzymać płynność zaciągnął 30 mln zł kredytu, jednak narzekał, że hotele znalazły się na czarnej liście banków i nie chcą kredytować przedsiębiorców, którzy je prowadzą. We wszystkich bankach komitet ryzyka odmawia pożyczek. Nie chcą ryzykować, nawet jeśli hotel jest jeszcze w dobrej kondycji. Czekają aż skończy się pandemia – mówił Tadeusz Gołębiewski w rozmowie z TVN24.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz