Partnerzy portalu
Grecja otwiera się na turystów z Polski Od połowy maja wjazd do Grecji będzie łatwiejszy/ fot. shutterstock

Grecja otwiera się na turystów z Polski

Autor: PAP Data: 07 maja 2021 08:24

Polscy turyści od 19 kwietnia mogą wjeżdżać do Grecji. Jednak już od 14 maja będzie to łatwiejsze, bo otwarty będzie cały sektor turystyczny i do tego czasu zniesiona zostanie znaczna część restrykcji.

  • Grecki minister turystyki Haris Theoharis przyjechał do Polski, m.in. by spotkać się z przedstawicielami polskiego rządu i branży turystycznej. 
  • Polscy turyści już od 19 kwietnia mogą wjeżdżać do Grecji, ale od 14 maja będzie to łatwiejsze, gdyż otwieramy cały sektor turystyczny i do tego czasu zniesiona zostanie znaczna część restrykcji wprowadzonych w związku z epidemią Covid.
  • Otwarte będą wówczas już wszystkie lotniska, plaże, muzea, zniesione zostaną ograniczenia w poruszaniu się pomiędzy regionami. Otwarte będą bary, restauracje, hotele i campingi.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa obowiązują jednak reguły dotyczące np. liczby gości w restauracji czy członków oprowadzanych wycieczek.

Jeśli chodzi o wjazd do Grecji, to jest on możliwy bez kwarantanny dla osób, które zostały w pełni zaszczepione i mają zaświadczenie w języku angielskim, już chorowały na Covid albo przedstawią negatywny wynik testu. Dzieci poniżej piątego roku życia nie muszą wykonywać testów.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Zdaniem Harisa Theoharisa, Polacy przybywający do Grecji nie potrzebują dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego na wypadek zarażenia koronawirusem - wystarczy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. "Jeśli konieczna będzie kwarantanna, nie trzeba będzie płacić za hotel, a jeśli ktoś zachoruje, będzie mógł skorzystać z greckiego systemu opieki zdrowotnej bez opłat" - zapewnił.

Według ministerstwa turystyki, co roku do Grecji przyjeżdża z Polski ponad milion odwiedzających, co sprawia, że jesteśmy na piątym miejscu, jeśli chodzi o liczbę turystów w Grecji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz