Partnerzy portalu
Grecja zapowiada otwarcie sektora turystycznego od 15 maja Grecja zapowiada otwarcie sektora turystycznego od 15 maja; fot. shutterstock

Grecja zapowiada otwarcie sektora turystycznego od 15 maja

Autor: PAP Data: 21 kwietnia 2021 19:15

Grecja powinna być gotowa na otwarcie się dla turystów od 15 maja - poinformował premier tego kraju Kyriakos Micotakis. Dodał, że pandemia koronawirusa wykazuje w Grecji oznaki stabilizacji dzięki kampanii szczepień.

"Szczepionki, testy i lepsza pogoda dają nam pewność, że ta bezprecedensowa pandemia dobiega końca" - powiedział Micotakis w wystąpieniu telewizyjnym.

Zaznaczył jednak, że wskaźniki zakażeń są nadal wysokie i ludzie nie powinni podróżować podczas świątecznego weekendu, który rozpoczyna się 30 kwietnia. "Podkreślam, że naszym celem jest bezpieczna Wielkanoc i bezpieczne lato" - powiedział.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Grecki rząd już wcześniej zapowiadał, że ma nadzieję na przywrócenie od połowy maja ruchu turystycznego, sektora odpowiadającego za jedną piątą PKB Grecji. Wzrost liczby infekcji w ostatnich dniach podał jednak w wątpliwość te zapewnienia.

Jak przypomina agencja Reutera, Grecja wyszła z pierwszej fali pandemii w lepszej kondycji niż wiele bogatszych krajów europejskich. Jednak w ostatnich miesiącach dotkliwie odczuła nawrót epidemii, a szybki wzrost liczby infekcji paraliżował służby medyczne w całym kraju.

Micotakis wyjaśnił, że mapa drogowa odnośnie pandemii zależy obecnie od tego, czy nie będzie kolejnego wzrostu liczby zakażeń, ale dodał, że restauracje powinny być otwarte od 3 maja, a szkoły od 10 maja.

Rząd grecki rozpoczął w tym miesiącu masową dystrybucję bezpłatnych zestawów do testowania w domu, co ma pomóc w przezwyciężaniu pandemii.

W środę w Grecji odnotowano 3015 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 86 zgonów. Całkowita liczba infekcji i przypadków śmiertelnych Covid-19 wynosi odpowiednio 323 644 i 9713

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz