×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Grupa Accor podsumowała 2021rok. 89 kontraktów na nowe hotele
Grupa Accor podsumowała 2021rok. / fot. materiały prasowe

Grupa Accor podsumowała 2021rok. 89 kontraktów na nowe hotele

Autor: oprac. Jakub Szymanek Data: 17 stycznia 2022 15:03

Grupa Accor podsumowała 2021rok. W ciągu 12 miesięcy sieć podpisała 89 kontraktów, na mocy których nowe hotele wkrótce dołączą do rodziny Accor. Obecnie portfolio grupy tworzy w sumie ponad 1 100 hoteli i 20 marek w 31 krajach od Irlandii po Rosję.

We wschodnio-europejskiej części regionu, która liczy 16 krajów i obejmuje obszar od Krajów Bałtyckich po Bałkany, Accor podpisał w grudniu umowy na uruchomienie 4 hoteli. Zgodnie z nimi w najbliższym czasie grupa otworzy kolejny hotel marki Mövenpick w Chorwacji, tym razem w Zagrzebiu.

W Czechach powstanie pierwszy obiekt znanej z kreatywnego designu marki ibis Styles, zlokalizowany w miejscowości Rožnov pod Radhoštěm. Do Estonii zawita pierwszy w kraju hotel marki „By Mercure” przy lotnisku w Tallinie, który w przyszłości zasili portfolio marki Mercure. Ostatnim z obiektów jest Mercure Concacul Cozieni Retreat Resort, który dołączy do rodziny marki Mercure w Rumunii.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Accor najdynamiczniej rozwijał portfolio w krajach takich jak, Polska, Niemcy, Rosja, Holandia i Belgia

Jednocześnie grupa nieustannie  umacnia oraz rozbudowuje sieć w rejonie Europy Wschodniej, czego potwierdzeniem są  liczne partnerstwa w Albanii, Chorwacji, Rumunii, Czarnogórze, Mołdawii oraz  Węgrzech, poszerzając ofertę noclegową o nowe regiony i interesujące destynacje. W 2021 roku Accor podpisał i otworzył pierwszy Mövenpick w Albanii, pierwszy MGallery w chorwackim Splicie, a także dwa obiekty na Litwie: Magnus Hotel Kaunas, który od wiosny będzie funkcjonował jako ibis Styles Kaunas i Mercure Klaipeda City Centre.

Accor rozszerza zasięg marek w sektorach ekonomicznych i luksusowych

Szczególny wzrost grupa dostrzega w rozbudowie rodziny hoteli ibis z 26 umowami na obiekty należące do marek ibis, ibis budget i ibis Styles. Dynamicznie rozwija się także portfolio marki Mercure wraz z 15 umowami, w tym jedną dotyczącą Mercure Living.

Do hoteli Novotel dołączy 7 nowych obiektów, w tym 2 Novotel Living. Z kolei nowe marki z segmentu ekonomicznego i midscale, jak greet oraz By Mercure, zanotowały 10 kontraktów. Rozwój hoteli klasy premium utrzymał się na wysokim poziomie: 16 umów dla marek Mövenpick, Swissôtel i MGallery, z których 70% to obiekty resortowe.

– Rok 2021, z kulminacją umów podpisanych w grudniu, był fenomenalny dla całego regionu. Accor utrzymał silną pozycję w Europie Północnej, będąc liderem z 39% udziałem w rynku pod względem liczby kontraktów. To powrót na dobre tory po 2020 roku, który także wiązał się ze stabilnym rozwojem dla grupy. Przyszłość wygląda optymistycznie, a nasza mocna oferta odzwierciedla równie mocną wiarę w ożywienie rynku na całym świecie – kwituje Camil Yazbeck, Senior Vice President Development w Accor Northern Europe.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz