×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Grupa Arche planuje z rozmachem. Czy ma receptę na trudności z finansowaniem bankowym?
Arche Królewska Papiernia w Konstancinie-Jeziornie. Podstawową funkcją kompleksu będą usługi hotelowe oraz konferencyjno-eventowe. Fot. Arche/Facebook.

Grupa Arche planuje z rozmachem. Czy ma receptę na trudności z finansowaniem bankowym?

Autor: PTWP - PropertyNews.pl Data: 20 lutego 2023 11:30

Papiernia w Konstancinie-Jeziornie, Elektrociepłownia Szombierki i Młyn Szancera to tylko niektóre z listy projektów Grupy Arche. Jej twórca, Władysław Grochowski przyznaje, że dzisiaj jest trudniej o kredyt, więc szuka inwestorów.

Rok temu Arche kupiło Młyn Szancera w Tarnowie. W planach jest urządzenie w obiekcie ok. 150 pokoi. Większość jednostek znajdzie w dobudowanym skrzydle, a mniejsza część - w starej bryle młyna.

Młyn Szancera czeka na zmianę planu zagospodarowania.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Wszystko przebiega pomyślnie, więc wkrótce plan zostanie uchwalony i będziemy mogli przystąpić do projektowania. Planujemy tam oczywiście budowę hotelu z częścią eventową - tłumaczy Władysław Grochowski, prezes Arche.

Kilka lat temu obiekt częściowo strawił pożar - wypaliło się wnętrze dużej części młyna. 

- Architektem tego miejsca zostanie ogień. Nie odtworzymy spalonych stropów. Zostawimy otwartą przestrzeń przez wszystkie kondygnacje. Będzie to przeszklona powierzchnia konferencyjno-evetowa o powierzchni 500 mkw. Jedyna taka sala w naszym portfolio - opisuje prezes Arche.

Grupa Arche będzie realizować Młyn Szancera we współpracy ze wspólnikiem Piotrem Kudelskim, przedstawicielem znanej od pokoleń rodziny cukierników. 

Królewska Papiernia i Elektrociepłownia Szombierki to priorytety na liście Arche

W portfelu grupy Arche na realizację czekają też Królewska Papiernia w Konstancinie-Jeziornie oraz Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu. 

- Te dwie inwestycje są naszym priorytetem, więc pracujemy nad nimi w pierwszej kolejności. Młyn Szancera jest tuż za nimi w naszym harmonogramie, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli rozpocząć tę inwestycję - zapowiada Władysław Grochowski.

Czytaj więcej Arche ma ambitne plany i receptę na trudności z finansowaniem bankowym

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz