Gut-Mostowy na EEC 2021: Przyszłość turystyki pod znakiem niepewności Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki podczas EEC

Gut-Mostowy na EEC 2021: Przyszłość turystyki pod znakiem niepewności

Autor: propertynews.pl Data: 22 września 2021 16:14

Pandemia przyniosła duże zmiany w preferencjach konsumenckich, a okres lockdownu wywarł wielki wpływ na zachowania gości hotelowych - mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki podczas EEC.

Rynek nieruchomości w sektorze HoReCa jest wypadkową koniunktury i efektywności prowadzenia biznesu. - Potrzeba bardzo zaawansowanych gospodarczych analiz, by po tych miesiącach mieć przekonanie, że efektywność i rentowność sektora dramatycznie spadła. Na pewno rozłożenie geograficzne jest bardzo zróżnicowane - mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki podczas EEC.  -  Widzimy, że okres pandemiczny przyniósł duże zmiany w preferencjach konsumenckich, a okres lockdownu wywarł wielki wpływ na zachowania.

Trendy - wypoczynek, rekreacja, turystyka aktywna

Na znaczeniu zyskała turystyka bliżej natury. Mazury, morze, góry, parki narodowe notują rekordowe wejścia w tym sezonie. - Tęsknota za wypoczynkiem i rekreacją czy turystyką aktywną zdecydowanie się wzmocniła. Efektem tego jest większa rentowność i obłożenie w obiektach, gdzie głównym motywem wyjazdu jest przyroda - mówi minister. - Na pewno turystyka miejska i z sektora MICE jeszcze się odbudowuje - podsumowuje.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Andrzej Gut-Mostowy wspomniał o tzw. turystyce niepewności. - Jesteśmy niepewni dnia następnego, jeśli chodzi o rozwój pandemii, podróżujemy bliżej, w bezpieczne regiony, rezerwujemy w maksymalnie bliskim okresie czasu, by obniżyć ryzyko - wyjaśnia minister. - Wiele tych zjawisk oraz problemy na rynku pracy w HoReCa spowodowały, że turystyka stała się sektorem niepewnym i budowanie na nim pewnych scenariuszy gospodarczych jest w tej chwili zdecydowanie osłabione - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz