Partnerzy portalu
Hiszpania: hippisowska osada zyskała na popularności w pandemii Hippisowska osada w Hiszpanii zyskała na popularności w pandemii/ fot. shutterstock

Hiszpania: hippisowska osada zyskała na popularności w pandemii

Autor: PAP Data: 26 kwietnia 2021 17:29

Wzrosła liczba wizyt mieszkańców Hiszpanii w Matavenero, założonej przez hippisów osadzie położonej w prowincji Leon, na północnym zachodzie kraju.

  • W pandemii na popularności zyskuje Matavenero, założona przez hippisów osada położona w prowincji Leon, na północnym zachodzie kraju.
  • Lokalni samorządowcy ze zdziwieniem podpatrywali, jak osada, której mieszkańcy deklarują, że żyją w harmonii z naturą i troszczą się o środowisko, utrzymuje się przez kolejne lata.
  • Populacja osady liczącej dziś ponad 60 osób nie jest stała, ale w ostatnim czasie powiększyła się o grono obcokrajowców poszukujących możliwości życia na łonie natury.

Z biegiem czasu mieszkańcy wsi ulepszyli swoje prowizoryczne gospodarstwa, a także zainwestowali, otwierając lokalną bibliotekę, szkołę oraz skromny pensjonat dla gości. W dalszym ciągu jednak wyznają zasadę potrzeby życia w prostych warunkach i zgodnie z naturą.

Calleja wskazał, że choć skromne życie, zazwyczaj bazujące na sprzedaży ekologicznych upraw, nie zapewnia społeczności Matavenero dużej fortuny ani wygodnego życia, to jednak nie one są głównym motywem do mieszkania w tym zakątku prowincji Leon. Większość mieszkańców "hippisowskiej wsi" podkreśla, że pragnie dla siebie, a szczególnie dla swoich dzieci, spokojnego życia, z dala od zgiełku miasta i szaleńczego pędu za pieniądzem.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz