×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hiszpania jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Polaków

Hiszpania jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Polaków

Autor: oprac. JS Data: 28 kwietnia 2022 15:18

Plaże Wspólnoty Walenckiej, położonej na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego, są nadal jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Polaków. Według danych z Rejestru Gmin za rok 2021 Polacy wybierają jako miejsce zamieszkania Północną Costa Blanca, a konkretnie gminy Jávea, Altea i Dénia.

Polska od lat stanowi rynek stymulujący dla Północnej Costa Blanca, ponieważ jest jedną z gospodarek europejskich, które w najmniejszym stopniu odczuły skutki ostatnich kryzysów. Według danych z Badania obłożenia hoteli w Hiszpanii, w 2014 roku nastąpił wzrost liczby podróżnych z tego kraju o 18,46% - ów odsetek nie tylko się utrzymuje, ale stale rośnie.

Obecnie powiązania między hiszpańskimi społecznościami prowincji Alicante a Polską są bardzo wyraźne, co sprawia, że turystyka wypoczynkowa i pobytowa na tym obszarze nabiera coraz większego znaczenia. Co więcej, od 2015 roku Costa Blanca (a konkretnie północna część tego wybrzeża) zacieśniła kontakty z polskimi operatorami, aby sprostać wzrostowi liczby turystów z tego kraju. Tak jest również w przypadku otwarcia kilku polskich restauracji w okolicy, a nawet zbliżającego się otwarcia sklepu znanej polskiej marki odzieżowej. Gigant z branży tekstylnej, który rozszerza swoją działalność w Hiszpanii, wybierając Wspólnotę Walencką na siedzibę swojej firmy.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Połączenia lotnicze na trasie Północna Costa Blanca - Polska

Wszystko to, wraz z korzyściami płynącymi ze śródziemnomorskiego stylu życia, jakie oferuje Polakom północne wybrzeże Costa Blanca, jest jednym z głównych powodów, dla których jest wybierane zamiast innych pobliskich obszarów atrakcyjnych turystycznie (Barcelona czy Baleary). Nie bez znaczenia jest również fakt, że z międzynarodowych lotnisk takich jak Walencja i Alicante, można dotrzeć do Polski w ciągu zaledwie trzech godzin (bezpośrednie loty do Warszawy i Krakowa). W ostatnich latach zwiększyła się także częstotliwość i liczba lotów.

Z Alicante do Warszawy można zatem polecieć bezpośrednio lub z międzylądowaniem w najbardziej odpowiadającym podróżnemu punkcie Europy. Ponadto turyści mają do wyboru ponad 20 codziennych połączeń oferowanych przez najbardziej znane europejskie i międzynarodowe linie lotnicze. Z tych wszystkich powodów rozwój budownictwa mieszkaniowego w tym regionie sprawił, że jest on idealnym miejscem do spędzania wakacji, ale także miejscem długoterminowego pobytu rodzinnego.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz