Partnerzy portalu
Hiszpania od 7 czerwca będzie przyjmować zaszczepionych turystów Hiszpania przyjmuje zaszczepionych turystów; fot. shutterstock

Hiszpania od 7 czerwca będzie przyjmować zaszczepionych turystów

Autor: PAP Data: 21 maja 2021 15:37

Od 7 czerwca Hiszpania będzie przyjmować na swoje terytorium wszystkich zagranicznych turystów na podstawie dokumentu potwierdzającego ich pełne zaszczepienie przeciw Covid-19.

Szef rządu zapowiedział podczas madryckich targów turystycznych Fitur, że osoby, które zakończyły proces szczepienia, nie będą przechodzić kontroli sanitarnych. Będzie to dotyczyło osób przybywających do Hiszpanii zarówno z UE, jak i spoza niej.

W Hiszpanii potrzebny dokument zaszczepienia

Sanchez podkreślił, że już od poniedziałku możliwe będzie podróżowanie bez kontroli sanitarnych na podstawie dokumentu o przebytych szczepieniach z kilku państw spoza Unii, uznanych za "bezpieczne pod względem epidemicznym". Wśród nich wymienił Wielką Brytanię, Australię, Nową Zelandię, Singapur, Izrael, Koreę Południową, Chiny, Tajlandię oraz Rwandę.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Według Sancheza władze sanitarne Hiszpanii będą uznawały za zaszczepionych przeciw Covid-19 tych turystów, którzy przyjęli preparaty zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA), jak też przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Oznacza to możliwość swobodnego podróżowania do Hiszpanii osób zaszczepionych rosyjskim preparatem Sputnik V.

Hiszpania spodziewa się turystów

Jak przekazał Sanchez, Hiszpania spodziewa się, że podczas nadchodzącego lata do kraju przyjedzie 30-40 proc. liczby urlopowiczów notowanej przed pandemią.

"Spodziewamy się w sezonie wakacyjnym od 8,5 do 10 mln zagranicznych turystów" - powiedział szef rządu, przypominając, że w czwartek władze unijne osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie tzw. paszportu szczepionkowego, który ma umożliwić swobodny przepływ osób w Europie podczas pandemii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz