×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Holandia: biura podróży pozywają MSZ
Holenderskie firmy turystyczne twierdzą, że ryzyko dla osób zaszczepionych jest minimalne i dlatego powinny one mieć możliwość bezpiecznego podróżowania poza UE/fot. Shutterstock

Holandia: biura podróży pozywają MSZ

Autor: PAP Data: 04 października 2021 12:48 | Aktualizacja: 04 października 2021 13:01

Kilkadziesiąt biur podróży pozywa do sądu MSZ Holandii. Ich zdaniem resort dyplomacji cały czas zniechęca do podróży zagranicznych ze względu na pandemię Covid-19, co powoduje straty w sektorze turystycznym.

"Domagamy się rzetelnych porad dla podróżujących" - napisali w oświadczeniu przedstawiciele biur. Ich zdaniem odradzanie podróży poza granice Unii Europejskiej nie jest już uzasadnione.

"Aktualne porady dotyczące podróży nie uwzględniają ochronnego działania szczepień" - argumentują przedstawiciele branży turystycznej i domagają się, aby MSZ w swoich poradach dokonał podziału na rekomendacje dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi i tych, którzy preparatu nie przyjęli.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Ryzyko dla osób zaszczepionych jest minimalne"

Firmy turystyczne twierdzą, że ryzyko dla osób zaszczepionych jest minimalne i dlatego powinny one mieć możliwość bezpiecznego podróżowania poza UE. Porady wydane przez MSZ Holandii nie są wiążące, ale mogą zniechęcić podróżnych.

"Pracujemy nad nowymi wytycznymi" - poinformowano w biurze prasowym resortu spraw zagranicznych. Urzędnicy w MSZ nie otrzymali jeszcze informacji o pozwie z roszczeniami branży turystycznej.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz