Partnerzy portalu
Holandia: koniec wsparcia dla branży turystycznej Holandia zapowiada koniec wsparcia dla branży turystycznej. Niektóre hotele nie przetrwają / fot. shutterstock

Holandia: koniec wsparcia dla branży turystycznej

Autor: PAP Data: 30 czerwca 2021 12:34

Rząd Holandii przestanie wspierać firmy turystyczne w ramach działań osłonowych wprowadzonych w kraju w związku z pandemią Covid-19. Grozi to likwidacją tysięcy miejsc pracy.

Rząd Holandii nieoczekiwanie ogłosił, że po 1 października środowisko biznesowe działające w sektorze turystycznym musi działać samodzielnie i wsparcie ze strony państwa nie będzie już kontynuowane.

Holandia: koniec wsparcia dla turystyki

"Tysiące miejsc pracy jest zagrożonych" - powiedział dziennikowi "De Telegraaf" Frank Oostdam, dyrektor organizacji branży turystycznej ANVR. Jego zdaniem decyzja jest przedwczesna i spowoduje falę bankructw i zwolnień.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

ANVR poinformowało, że obroty branży turystycznej to na razie jedynie 30 proc. tych sprzed wybuchu pandemii.

Koninklijke Horeca Nederland (KHN) obawia się, że na decyzji rządu premiera Marka Ruttego szczególnie ucierpią hotele w największych miastach. Są one bowiem zależne od turystyki międzynarodowej i podróży służbowych, a zdaniem KHN perspektywy nie są obiecujące.

"Niektóre hotele nie przetrwają tej decyzji. Kryzys zdrowotny może się i skończył, ale kryzys gospodarczy dla przedsiębiorców jeszcze trwa" - powiedział dyrektor KHN Dirk Beljaarts.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz