Partnerzy portalu
Holandia: Największe targi turystyczne w formule online Największe targi turystyczne odbęda się w formule online/ fot. unsplash.com

Holandia: Największe targi turystyczne w formule online

Autor: PAP Data: 12 lutego 2021 10:54

Organizatorzy najważniejszych targów turystycznych w Holandii - Vakantiebeurs - poinformowali w czwartek, że tegoroczna edycja odbędzie się jedynie w formule online. Przyczyną jest pandemia koronawirusa.

Targi zazwyczaj odbywały się w Utrechcie w połowie stycznia, jednakże ze względu na pandemię Covid-19 zostały przełożone na kwiecień br. Obecnie już wiadomo, że nie odbędą się w dotychczasowej formule, ale w internecie. Podobną decyzję podjęli w grudniu 2020 roku organizatorzy odbywającej się w marcu największej imprezy dla branży turystycznej - ITB w Berlinie.

"Po minionym roku potrzeba wakacji tylko wzrosła, ale niestety, ze względu na międzynarodowe ograniczenia w podróżowaniu, targi w starej formule nie są możliwe do zorganizowania. Właśnie dlatego odbędą się online" - informują organizatorzy w komunikacie prasowym.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Zamierzamy zorganizować bardzo miłą imprezę online" - mówi cytowana w komunikacie Thecla Amoureus z Vakantiebeurs. "Planowanie to ważna część wakacji. Aby ludzie mogli tego doświadczyć, planujemy wiosną interaktywne atrakcje" - dodaje.

Według organizatorów targi odwiedziło w ubiegłym roku 103 312 osób a swoją ofertę prezentowało przeszło 1000 wystawców, wśród nich narodowe organizacje turystyczne, m.in. Polska Organizacja Turystyczna, regiony, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, a także firmy turystyczne - touroperatorzy i biura podróży.

Jak informuje na stronie internetowej Jaarbeurs, centrum wystawienniczo-kongresowe w Utrechcie, odwiedzający targi wyjeżdżają na wakacje średnio 2,5-krotnie w ciągu roku i wydają na podróże 3395 euro na osobę rocznie, to 2,5-krotnie więcej niż przeciętny Holender. Impreza jest uważana przez branżę turystyczną za jedną z najważniejszych imprez w Europie.

Po ITB Berlin oraz WTM odbywających się w Londynie, to niewątpliwie największe targi turystyczne w Europie - powiedziała PAP Dominika Szulc, kierująca Zagranicznymi Ośrodkami Polskiej Organizacji Turystycznej w Beneluksie. "POT w Amsterdamie od wielu lat promowała polskie atrakcje turystyczne podczas tej imprezy, odbierała podczas nich prestiżowe nagrody portalu Zoover dla Krakowa jako najlepszej destynacji city trip (2014, 2015, 2016 i 2017)" - podkreśla dyrektor Szulc.

Liczba holenderskich turystów odwiedzających Polskę wzrasta każdego roku, jesteście już uznaną marką w naszym kraju - mówił podczas ubiegłorocznej edycji Vakantiebeurs Igno van Waesberghe, honorowy konsul RP w Amsterdamie. Jak podaje Departament Turystyki Ministerstwa Rozwoju, jeszcze przed pandemią, w 2019 roku Polskę odwiedziło przeszło 500 tys. Holendrów. To trzeci pod względem przyjazdów turystycznych z Europy Zachodniej, rynek dla Polski. Na pierwszym miejscu znajdują się Niemcy a na drugim Wielka Brytania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz