Partnerzy portalu
Holenderscy turyści chętniej wracają do Polski fot. shutterstock

Holenderscy turyści chętniej wracają do Polski

Autor: PAP Data: 03 lipca 2021 16:38

Odkąd Polska została oznaczona przez Holandię kodem zielonym (brak zagrożenia epidemicznego), coraz więcej turystów z Niderlandów rezerwuje wakacje w naszym kraju.

"Od tygodnia mam mnóstwo rezerwacji. Pracuje od rana do nocy" - mówi PAP Barbara Simonse, właścicielka biura turystycznego "Simonse Tours" z Amsterdamu.

Turyści z Holandii wracają do Polski

"Holendrzy planują wyjazd na dłuższe wakacje do Polski własnym samochodem, chętnie płacą więcej" - mówi Simonse, wskazując, że zdarza się, iż rezygnują oni z wakacji w innych krajach i jadą do Polski. Jej zdaniem powód jest prosty - Polska jest oznaczona kolorem zielonym.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Zainteresowanie wyjazdem do Polski od czasu, kiedy nasz kraj został oznaczony na żółto, a następnie na zielono, znacznie wzrosło" - potwierdza PAP Małgorzata Duijnmayer, zajmująca się informacją turystyczną w Zagranicznym Ośrodku Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie.

"Otrzymujemy wiele telefonów i e-maili z zapytaniami o zasady podróży, a także zapytania o materiały promocyjne" - mówi Duijnmayer.

"Znów słuchać język niderlandzki w Krakowie" - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Osuch z Urzędu Miasta w Krakowie. "Wprawdzie ciągle nie ma szału, ale można powiedzieć, że znów zaczynają do nas przyjeżdżać" - mówi Osuch.

Jednym z najchętniej wybieranych przez Holendrów regionem jest Dolny Śląsk. "Nasz region jest idealnym miejscem dla turysty z Niderlandów" - wskazuje w rozmowie z PAP Piotr Wnukowicz, dyrektor Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

"Powrót Holendrów jest u nas zauważalny, planujemy kontynuację promocji regionu w Niderlandach" - mówi Wnukowicz. Jego zdaniem badania ruchu turystycznej, jak i bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami branży turystycznej potwierdzają, że jest to przyszłościowy kierunek dla Dolnego Śląska.

Dane Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) oraz Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) sprzed pandemii wskazywały na rosnącą liczbę turystów z Niderlandów. W 2019 r. Polskę miało odwiedzić ponad 550 tys. turystów z Holandii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz