Partnerzy portalu
Holendrzy masowo rezerwują wyjazdy na letnie wakacje Holendrzy masowo rezerwują wyjazdy na letnie wakacje / fot. unsplash

Holendrzy masowo rezerwują wyjazdy na letnie wakacje

Autor: PAP Data: 13 maja 2021 14:58

Po wtorkowym zniesieniu przez rząd rekomendacji powstrzymywania się z wakacyjnymi podróżami w związku z Covid-19, mieszkańcy Niderlandów masowo rezerwują letnie wyjazdy, również zagraniczne.

Konferencja prasowa premiera Marka Rutte przyniosła dobre wieści nie tylko dla osób uprawiających sport (otwarte siłownie i baseny), restauratorów (wydłużone godziny otwarcia ogródków gastronomicznych) czy prostytutek (mogą wrócić do pracy). Rutte zapowiedział, że rząd nie będzie już od soboty zakazywać wyjazdów wakacyjnych, co spotkało się z entuzjazmem branży turystycznej.

"Odnotowaliśmy aż pięciokrotny wzrost rezerwacji na naszej stronie internetowej" - powiedział dziennikowi "De Telegraaf" Steven van der Heijden, prezes czarterowej linii lotniczej Corendon. Prezes van der Heijden twierdzi, że szczególną popularnością cieszą się wakacje w Grecji, Hiszpanii, a także w Portugalii.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Martine Langerak, rzeczniczka organizatora wyjazdów Sunweb, powiedziała gazecie, że po konferencji prasowej premiera odnotowano 50 proc. wzrost rezerwacji pakietów wakacyjnych. Natomiast niskobudżetowa linia lotnicza TRANSAVIA zanotowała aż trzykrotny wzrost zakupów biletów.

"Większość rezerwacji jest dokonywanych na nadchodzące lato, chociaż są też osoby, które decydują się na wyjazdy już na najbliższe tygodnie" - twierdzi Judith Eyck z popularnego portalu Zoover, cytowana przez "De Telegraaf" i zaznacza, że wiele biur podróży stawia na maksymalną elastyczność. "Jeżeli rezerwacja zostanie przez klienta anulowana, dostanie on pełny zwrot pieniędzy" - zapewnia Eyck.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz