Partnerzy portalu
Holendrzy wstrzymują się z rezerwacjami a ceny lotów spadają Holendrzy wstrzymują się z rezerwacjami. Ceny spadają/ fot. unsplash.com

Holendrzy wstrzymują się z rezerwacjami a ceny lotów spadają

Autor: PAP Data: 28 czerwca 2021 09:40

Spadają ceny połączeń lotniczych w Niderlandach. Holendrzy ciągle wstrzymują się z rezerwacjami - portal turystyczny Zoover informuje, że w ubiegłym tygodniu ceny spadły o 13 proc.

Wyjazdy wakacyjne ponownie stały się możliwe, jednak Holendrzy nie spieszą się z dokonywaniem rezerwacji. W konsekwencji spadają ceny połączeń lotniczych, wynika z badań portalu branżowego Zoover.

"Branża turystyczna wykupiła dużo miejsc w hotelach w nadziei, że mieszkańcy Niderlandów chętniej będą latać na wakacje. Jednak niejednoznaczność przepisów związanych z Covid-19 i niepewność co do przebiegu samej pandemii powodują, że ludzie są ostrożni i jeszcze wstrzymują się z rezerwacjami" - informuje Zoover.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Spadek cen jest zauważalny, ponieważ zazwyczaj przed sezonem turystycznym ceny zaczynają rosnąć. Tym razem jest inaczej. "Ceny spadły o 13 proc. w porównaniu z ubiegłym tygodniem" - informuje portal.

Branża turystyczna spodziewała się także, że Holendrzy będą chcieli w tym roku wydać więcej, ponieważ w zeszłym roku nie wyjeżdżali na wakacje. "Trend jest odwrotny, ludzie wolą rezerwować tańsze wakacje" - mówi cytowana w komunikacie prasowym dyrektor Zoover Judith Eyck.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz