×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hotel Arłamów: Promujemy różne formy ruchu i zdrowy styl życia
Hotel Arłamów: Promujemy różne formy ruchu i zdrowy styl życia; fot. mat. pras.

Hotel Arłamów: Promujemy różne formy ruchu i zdrowy styl życia

Autor: oprac. AW Data: 16 lutego 2023 09:58

W ostatnich latach zmieniło się nasze podejście do wypoczynku. Po okresie izolacji, pracy i nauki zdalnej, bardziej cenimy aktywności na świeżym powietrzu i otoczenie przyrody. Chętniej rozwijamy pasje i dbamy o lepsze relacje w rodzinie. Częściej stawiamy na rodzinny czas i wspólną zabawę, pełną pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Jak spędzamy czas wolny?

Jak wskazują badania instytutu Smartscope nadal niechętnie spędzamy czas wolny w zamkniętych pomieszczeniach, ogólnie dostępnych przestrzeniach. Częściej wybieramy film w domu i spacer z rodziną, a tendencja podejmowania aktywności na świeżym powietrzu nadal się nasila.

Przy wyborze miejsc turystycznych wyjazdów szczególną uwagę zwracamy na bogactwo przyrody i czyste powietrze (64%), wracamy też do ulubionych form spędzania urlopu. Z kolei wg badania młodzieży przeprowadzonego przez Mindshare Polska, co trzeci nastolatek zmienił osobistą hierarchię wartości w wyniku pandemii, doceniając zdrowie, relacje rodzinne i przyjacielskie (37% wskazuje na polepszenie relacji z rodzicami i rodzeństwem, a niemal połowa spędzała więcej czasu na posiłkach z bliskimi i rozmowach), a także wolność. Równocześnie, według blisko połowy ankietowanych, pogorszyły się ich relacje z rówieśnikami i kondycja psychiczna. Młodzi deklarowali też podjęcie aktywności związanych ze zdrowiem i sportem (17%) oraz podjęcie nowego lub rozwój już uprawianego hobby (15%). 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Hotel Arłamów: Jakie atrakcje?

- Arłamów to prawdziwie „aktywny hotel”, w którym promujemy różne formy ruchu i zdrowy styl życia. Rozległy teren hotelu zachęca do uprawiania sportów outdoorowych i indoorowych, spacerów po okolicznych lasach i wielu aktywności na świeżym powietrzu. Postawiliśmy więc na filozofię #ArłaMOVE, czyli aktywne spędzanie czasu w otoczeniu natury. W naszym Centrum Sportowym można uprawiać 33 dyscypliny sportowe! Przy tak szerokim wyborze, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od posiadanych umiejętności i kondycji. Wiele rodzin szukając miejsca na wypoczynek decyduje się na nasz hotel właśnie ze względu na całe spektrum atrakcji, które odciągają dzieci i młodzież od smartfonów i komputerów. Nastolatkowie mogą przez cały rok korzystać ze ścianki wspinaczkowej, kortów tenisowych, siłowni, tenisa stołowego, boisk do piłki nożnej, basenu, latem z parku linowego, a zimą ze stacji narciarskiej czy lodowiska. Mogą jeździć konno, uczyć się grać w golfa czy jeździć na rowerach. Przy tylu aktywnościach i możliwościach rozwijania sportowych pasji spędzanie czasu na przeglądanie mediów społecznościowych lub granie na komputerze staje się dla młodych ludzi mniej atrakcyjne – mówi Dorota Nidzgorska-Mazonik Dyrektor Hotelu Arłamów.

W ramach idei #ArłaMOVE została stworzona Akademia Juniora, specjalny program zajęć sportowych dla najmłodszych Gości hotelu (dla dzieci w wieku 6-12 lat, niezależnie od posiadanych umiejętności sportowych). Aktywności są dobierane do preferencji dzieci. Są to np. jazda konna, wspinaczka na ściance, mini golf i odbywają się pod opieką instruktorów w grupach nie większych niż 10 osób. Duży powodzeniem cieszy się program dla młodzieży #ArłaMOVE Teen Club, który pozwala zintegrować się z rówieśnikami, spędzić aktywnie czas m.in. podczas gier zespołowych. 
 
Hotel Arłamów to 235 hektarów. Okolica sprzyja też niespiesznym spacerom i takim bardziej intensywnym aktywnościom, jak nordic walking, biegi przełajowe, skitury, narty biegowe czy rowerowym wyprawom (wokół hotelu są 3 wytyczone i oznakowane szlaki rowerowe - niebieska, zielona i czerwona - różnej długości i o różnym stopniu trudności, w sumie 80 kilometrów tras rowerowych). Można także zagrać w golfa (profesjonalny, 9-dołkowy driving range o długości ponad 300 m, o sporej różnicy wzniesień z 2 zadaszonymi platformami i ogromnymi platformami trawiastymi oraz ćwiczebny green) lub tenisa ziemnego (na terenie hotelu zewnętrzne i wewnętrze korty tenisowe) czy squasha, tenisa stołowego lub w bilarda. A zimą wybrać się na łyżwy na hotelowym lodowisku lub narty i snowboard na stokach przy hotelu. Można też pojeździć konno w plenerze, np. po Połoninach Arłamowskich, i podziwiać okoliczne krajobrazy. Mniej zaawansowani jeźdźcy mogą wziąć lekcje (zajęcia od 7 do „100” lat) na krytych ujeżdżalniach, a najmłodsi (3 - 7 lat) spróbować swych sił dosiadając kuce z tutejszej stajni. Moc emocji przyniesie również czas na strzelnicy, ściance wspinaczkowej czy kręgielni. Można wybrać się też na basen, siłownię albo park linowy z przeszkodami zawieszonymi na drzewach. Przejście takiej trasy wymaga sprawności fizycznej, zwinności, dobrej koordynacji i odwagi, zawsze też wiąże się dużymi emocjami i jest dobrą zabawą w otoczeniu przyrody.
 
Kwintesencją bliskich spotkań z naturą są kąpiele leśne.. Odpoczynek w towarzystwie drzew, z dala od elektronicznych rozpraszaczy uwagi, chłonięcie odgłosów i zapachów lasu oraz piękna przyrody, przytulanie się do drzew czy ćwiczenia rozciągająco-relaksujące z chustami – to aktywności, które uspokajają, zwłaszcza osoby prowadzące intensywny tryb życia, w pośpiechu i zgiełku miasta.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz