Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Znamy datę otwarciaszczecin.wyborcza.pl - 20 maja 2022 12:20


Zbliża się termin otwarcia Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Pierwotnie miał on ruszyć w 2020 r. Jednak pandemia pokrzyżowała te plany.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie

Początkowo, jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych, otwarcie pierwszego skrzydła Hotelu Gołębiewski w Pobierowie zaplanowane było na połowę 2020 r.

Ze względu na epidemię koronawirusa i konieczność opuszczenia placu budowy przez pracowników na cztery miesiące, inwestycja została wstrzymana. Po ponownym otwarciu po pandemii, okazało się, że nie cała 850-osobowa załoga wróciła. Kolejny planowany termin otwarcia to 1 czerwca 2022 roku.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Tym razem wojna pokrzyżowała nam plany - przyznaje Robert Skraburski, dyrektor budowy obiektu. - Nie dość, że część budowlańców z Ukrainy wyjechała do swojej ojczyzny, to mamy trudności z materiałami. Zamówienia nie są już realizowane tak jak kiedyś, łańcuch dostaw się zawiesił. Na niektóre materiały musimy czekać już nie tydzień, a miesiąc i dłużej - tłumaczy.

Hotel w Pobierowie- największym hotelem w Polsce

Hotel w Pobierowie ma być to hotel pięciogwiazdkowy pod nazwą Hotel Gołębiewski. Kompleks hotelowy to między innymi cztery parkingi, aquapark z basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi, SPA, 1200 pokoi, restauracje oraz sale konferencyjne, strefa rozrywki, boiska, korty tenisowe i ścianka wspinaczkowa. W obiekcie będzie też m.in. kręgielnia, dyskoteka, sala bilardowa oraz sale teatralne.

Hotel jednorazowo będzie mógł przyjąć 3500 gości. Do ich obsługi potrzebnych będzie około 500 pracowników różnego szczebla i różnych specjalności. 

Podobno w planach jest także budowa lodowiska, skateparków, sal tematycznych dla gości oraz wypożyczalni rowerów.

Recepcja ma 16 stanowisk, a jedna z kilku restauracji ponad 80 m w linii prostej. 40 sprzątaczek przygotowuje właśnie pokoje dla pierwszych gości...