Partnerzy portalu
Hotel InterContinental Warszawa ma nowego dyrektora gastronomii Nowym Dyrektorem Gastronomii w InterContinental Warszawa jest Maciej Dudzik. Fot. Materiały prasowe

Hotel InterContinental Warszawa ma nowego dyrektora gastronomii

Autor: KG/horecatrends Data: 07 czerwca 2022 09:55

Maciej Dudzik został mianowany nowym Dyrektorem Gastronomii w stołecznym InterContinentalu.

Maciej Dudzik rozpoczął swoją karierę hotelarską w The Ritz-Carlton w Irlandii, gdzie na początku odpowiadał za projekt zmian w Restauracji Gordona Ramsay. W czasie prawie 5 lat pracy dla The Ritz-Carlton Hotel Company L.L.C. Dudzik odpowiadał m.in. za renowację i re-launch restauracji i barów, a w 2013 objął funkcję kierownika gastronomii w The Ritz-Carlton w Niemczech - czytamy w komunikacie prasowym. 

W 2014 roku Maciej przeniósł się do Kanady, aby zarządzać restauracją Toca w The Ritz-Carlton Toronto, we współpracy z Oliverem Glowig uznanym szefem kuchni z dwiema gwiazdkami Michelin.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Powrót do Irlandii w 2015 roku wiązał się dla Macieja z nowym projektem, renowacji i ponownego otwarcia restauracji oraz przestrzeni bankietowej w hotelu The Westbury, który należy do Leading Hotels of the World.

Wyzwania w The Ritz-Carlton

Po 2 latach Maciej Dudzik wrócił do The Ritz-Carlton, tym razem na Bliski Wschód (Bahrain), gdzie zarządzał 13 restauracjami i barami oraz przestrzenią bankietową na ponad 2000 osób.

Kolejne wyzwanie czekało na Macieja w Puerto Rico w Dorado Beach, a Ritz-Carlton Reserve Hotel, gdzie wraz z zespołem był odpowiedzialny za otwarcie hotelu po renowacji spowodowanej huraganem w 2018 roku. Hotel dziś jest w światowej czołówce i został wyróżniony: Five-Star Forbes, AAA Five Diamond Award, Conde Nast Traveler as #1 Top 50 Resorts in the Caribbien i 14 The best Resorts in the World.

Międzynarodowe doświadczenie zostanie wykorzystane w stołecznym InterContinentalu

Po 16 latach pracy w najlepszych i najbardziej luksusowych hotelach na świecie Maciej Dudzik wraca do Polski, aby wykorzystać międzynarodowe doświadczenie w hotelu InterContinental Warszawa.

Maciej Dudzik przyjechał do Polski z żoną i czwórką dzieci oraz psem. Jego pasją jest sport, a zwłaszcza koszykówka, którą uprawiał zawodowo, zanim pochłonęła go kariera w hotelarstwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz