Partnerzy portalu
Hotel Mercure Katowice Centrum oficjalnie otwarty Uroczyste otwarcie Mercure Katowice Centrum przy udziale reprezentantów Accor, UBM Development, inwestorów i przedstawicieli miejskiego ratusza zwieńczyło trwający dwa lata projekt / fot. materiały prasowe

Hotel Mercure Katowice Centrum oficjalnie otwarty

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 21 października 2021 16:55

Uroczyste otwarcie Mercure Katowice Centrum przy udziale reprezentantów Accor, UBM Development, inwestorów i przedstawicieli miejskiego ratusza zwieńczyło trwający dwa lata projekt. Hotel znajduje się w samym sercu Katowic, oferując 268 pokoi na ośmiu piętrach.

Centralnym elementem  hotelu jest idea zrównoważonego rozwoju pod hasłem „Green & Clean” – filozofii, która w pełni oddaje inspirowaną lokalnie markę Mercure oraz myśl współczesnego hotelarstwa. Dzięki temu, obiekt otrzymał wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego Green Building Award 2021 jako budynek ekologiczny. Co więcej, hotel posiada także certyfikat LEED na poziomie Platinum, dzięki czemu plasuje się czołówce projektów nieruchomościowych. UBM Development określa swoją strategię korporacyjną jako “green. smart. and more.“, konsekwentnie skupiając się na rozwoju bardziej zrównoważonych, bardziej inteligentnych nowoczesnych nieruchomości.

Hotel Mercure Katowice Centrum stawia na ekologię

– Storytelling jest jednym z najważniejszych czynników świadczących o sukcesie projektów nieruchomościowych – wyjaśnia Martina Maly-Gärtner, odpowiedzialna za biznes hotelowy jako COO UBM Development AG. – Dzięki „Green & Clean” znaleźliśmy idealny motyw dla tej lokalizacji, który współgra z obecnymi przemianami w branży, gdzie zrównoważone podejście staje się kluczowym czynnikiem – dodaje.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

– Dzięki lokalizacji hotelu w centrum jednego z największych przemysłowych ośrodków w Polsce, świadomie i zaangażowanie bierzemy udział w zielonej transformacji Katowic, wykorzystując ducha lokalności. Mercure Katowice Centrum wdraża ekologiczne technologie, które są przyszłością nie tylko branży hotelarskiej, ale i sektora nieruchomości. Fasada budynku pokryta roślinnością, wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku, codzienne użycie odnawialnych źródeł energii czy zaawansowany monitoring zarządzania wodą – to tylko niektóre z nich. Wierzymy, że dzięki temu nasz hotel jest miejscem dla wszystkich podróżujących świadomie, przyjaznym dla lokalnych społeczności - mówi Andrzej Kleeberg, dyrektor hotelu Mercure Katowice Centrum.

– Zrównoważony rozwój jest ważnym i strategicznie mocno zakotwiczonym elementem strategii Union Investment, realizowanym w sektorze nieruchomości od około 15 lat. Każdy zakup przechodzi przez naszą wewnętrzną kontrolę zrównoważonych inwestycji. Mercure Katowice Centrum jest doskonałym przykładem wymarzonej inwestycji, czego dowodem są aktualne certyfikaty PLGBC Green Building Award 2021 oraz LEED Platinum. Gratulujemy tego sukcesu i z optymizmem wypatrujemy przyszłych, równie pomyślnych projektów – mówi Thorsten Purkus, Head of Asset Management Hospitality International w Union Investment.

 260 metrów kwadratowych „pionowego ogrodnictwa” i energia odnawialna

Zielona fasada Mercure Katowice Centrum od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem, jako symbol nowoczesnego oblicza miasta i przyszłości zrównoważonego hotelarstwa. Ten 18-metrowy obszar o powierzchni 260m2 to znacznie więcej niż dobrze widoczny zewnętrzny element filozofii  „Green & Clean”. Naturalna zielona ściana jest wszechstronna. instalacja zawiera blisko 7 000 zakorzenionych w kieszeniach, które są nakładane na tekstylne panele wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Ogród wertykalny jest nawadniany wodą deszczową gromadzoną w piwnicy – ​​a prąd do nawadniania pochodzi z własnego sprzętu fotowoltaicznego budynku lub z systemu odzyskiwania energii w windach.

Umieszczona na dachu hotelu instalacja fotowoltaiczna gwarantuje blisko 31 000 kilowatogodzin (kWh) energii rocznie, co pozwala na oszczędność blisko 10 000 kg CO2 w perspektywie roku, odpowiadając emisji wychwyconej przez 342 drzewa. Z taką energią e-auto może przebyć ponad 200 000 kilometrów, czyli pięć razy wokół Ziemi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, zrównoważone podejście widać także w wykorzystaniu energii wewnątrz hotelu. Przykładem jest przekształcanie energii wytwarzanej z ciepła wentylatorów wyciągowych w kuchni. Windy wyposażone są w system odzyskiwania energii.

E-mobilność i upcycling

Mercure Katowice Centrum oferuje gościom stacje ładowania pojazdów w garażu podziemnym i na placu przed hotelem, zachęcając do korzystania z e-car sharingu jako przyjaznej dla środowiska alternatywy. Zrównoważone i ekologiczne rozwiązania i materiały współdziałają ze sobą w całym budynku. Ich lista obejmuje m.in. materiały pochodzące z recyklingu jak Econyl®, odtworzone włókno nylonowe wykonane z odpadów z tworzyw sztucznych i resztek tkanin pochodzących z oceanicznych składowisk odpadów i wysypisk śmieci. Filc, korek i drewno z certyfikatem FSC jako ekologiczne materiały budowlane nie tylko zapewniają pełną identyfikowalność od produkcji do montażu, ale także tworzą pożądaną atmosferę dobrego samopoczucia dla gości. Hotel wykorzystuje także materiały z upcyclingu: front baru został zaprojektowany ze zużytych szklanych butelek.

Dzięki temu na każdym kroku podczas pobytu w hotelu goście dołączają do „Green & Clean”, filozofii działającej niczym styl życia. Wykorzystanie metalowych słomek do picia i unikanie plastikowych opakowań pomagają chronić środowisko. W potrawach serwowanych w restauracji dominują produkty regionalne od lokalnych, sprawdzonych dostawców.

Mercure Katowice Centrum znajduje się 100m od dworca kolejowego i autobusowego.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Hala widowiskowa „Spodek” i Centrum biznesowe KTW znajdują się w promieniu 1 km od hotelu. Nie zabrakło także przestrzeni biznesowej, gwarantującej nowoczesne i wygodne sale konferencyjne o całkowitej pojemności do 80 osób i powierzchni blisko 100m2. Do dyspozycji odwiedzających hotel jest także podziemny parking oferujący 70 miejsc postojowych.

Do dyspozycji gości jest Under The Green Wall Bar i restauracja Winestone, gwarantujące bogaty wybór win, w tym także polskich i organicznych oraz nowoczesną lokalną kuchnię najwyższej jakości z danami serwowanymi na kamiennych deskach. Dla miłośników wymarzonego spokoju i relaksu hotel przygotował pokój masażu, który wraz z sąsiadującą siłownią znajduje się na 9. piętrze, zapewniając niesamowity widok na całe miasto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz