×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hotel Mercure Katowice Centrum otwarty dla gości
Wraz z początkiem września zlokalizowany w samym centrum stolicy Śląska hotel Mercure Katowice Centrum otworzył drzwi dla pierwszych gości./fot. materiały prasowe

Hotel Mercure Katowice Centrum otwarty dla gości

Autor: www.propertynews.pl Data: 01 września 2021 16:24

1 września, zlokalizowany w samym centrum stolicy Śląska hotel Mercure Katowice Centrum, otworzył drzwi dla pierwszych gości.

Hotel Mercure Katowice Centrum oferuje gościom 268 pokoi rozmieszczonych na 8 piętrach. Motywem przewodnim całego obiektu jest wykorzystanie ekologicznych rozwiązań. Obiekt został zaprojektowany w myśl filozofii green & clean, a jego fasadę pokrywa największa w Katowicach ściana z naturalnymi roślinami. Technologie przyjazne środowisku są dostępne w całym obiekcie. Wyrazem zaangażowania hotelu w ekologię jest mural w lobby przygotowany przez miejscową aktywistkę i artystkę street-artową Monę Tusz.

- Otwierając hotel w środku jednego z największych przemysłowych ośrodków w naszym kraju, chcemy świadomie i aktywnie wziąć udział w zielonej transformacji Katowic. Mercure Katowice Centrum wykorzystuje technologie przyjazne środowisku na każdym kroku – od roślinnej ściany na fasadzie budynku poprzez ekologiczne rozwiązania wewnątrz hotelu, m.in. wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku, odnawialnych źródeł energii, wody deszczowej czy zaawansowany system monitoringu zarządzania wodą i energią. Wierzymy, że nasz hotel, wykorzystując ducha lokalności marki Mercure stanie się ważnym miejscem odpoczynku i spotkań zarówno dla gości przyjezdnych, jak i dla mieszkańców Katowic. – mówi Andrzej Kleeberg, dyrektor hotelu Mercure Katowice Centrum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz