×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hotel Mercure Timisoara pierwszym budynkiem w Rumunii z certyfikatem BREEAM
fot. materiały prasowe

Hotel Mercure Timisoara pierwszym budynkiem w Rumunii z certyfikatem BREEAM

Autor: Horecatrends.pl Opublikowano: 04 października 2018 10:19

Grupa Hotelowa Orbis, strategiczny partner AccorHotels otworzy w nadchodzącym roku swój pierwszy hotel w Timisoarze. Hotel ma stać się pierwszym budynkiem w Rumunii, który otrzyma certyfikat BREEAM.

– Zgodnie z przyjętą strategią spółki kontynuujemy umacnianie naszej wiodącej pozycji w Rumunii poprzez dynamiczny rozwój sieci hoteli działających pod markami AccorHotels nie tylko w stolicy, ale także w dużych regionalnych ośrodkach miejskich, takich jak Timisoara. Otwierając hotel Mercure Timisoara we współpracy z S.C. PANERACONS I&I S.R.L. powiększamy nasze portfolio hoteli na terenie całego kraju. Obecnie sieć obejmuje 11 hoteli w różnych segmentach, od hoteli o podwyższonym standardzie do hoteli kategorii ekonomicznej. Planujemy także otwarcie 6 nowych hoteli w nadchodzących latach – powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny grupy Orbis.

Nowo wybudowany, oferujący 60 komfortowych pokoi hotel położony jest w centrum Timisoary, drugiego co do wielkości miasta w Rumunii, Europejskiej Stolicy Kultury 2021. Przyjazny dla środowiska budynek będzie podlegać zielonej certyfikacji BREEAM stwierdzającej zgodność z najwyższymi wymaganiami niskoemisyjności.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

– Jesteśmy dumni i przekonani, że nasz projekt marzeń nareszcie urzeczywistni się w okresie tak wielkiej szansy dla branży hotelarskiej w Timisoarze. Jesteśmy pewni, że hotel działający pod rozpoznawaną i znaną z wysokiej jakości marką Mercure przyczyni się do sukcesu turystycznego przedsięwzięcia naszego miasta, jakim jest tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2021, a także umożliwi wzrost w branży turystycznej. Kolejnym naszym wyzwaniem było także pozyskanie wszystkich niezbędnych elementów, by budynek tego hotelu mógł stać się pierwszym budynkiem w Rumunii, który otrzyma znakomity certyfikat BREEAM. Jest to certyfikat potwierdzający najwyższą rangę w zakresie ochrony środowiska, co oznacza pierwszy hotel o bardzo wysokim poziomie zdrowego stylu życia oraz najwyższym poziomie technologicznym, a wszystko to w celu zapewnienia jak najlepszych usług hotelarskich w naszym mieście – dodaje Ionut Iakab, prezes s.c. Paneracons I&I S.R.L.

– Hotel Mercure Timisoara jest projektem stanowiącym kolejny dowód naszego wieloletniego zaangażowania we wspieranie lokalnej gospodarki. Timisoara ma ogromny potencjał turystyczny, zarówno rekreacyjno-wypoczynkowy, jak i biznesowy, a inwestycje w wysokiej jakości hotele - takie jak Mercure - pomogą zwiększyć przychody z turystyki. Garanti Bank aktywnie finansuje inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju rumuńskiej gospodarki – powiedział Bilge Demirer, dyrektor wykonawczy ds. bankowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz bankowości komercyjnej w Garanti Bank.

Hotel, którego otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2019 r., dołączy do sieci hoteli Mercure, znanej i rozpoznawalnej na całym świecie marki hoteli AccorHotel kategorii średniej, oferującej hotele, z których każdy jest inny i inspirowany lokalną kulturą w ponad 770 lokalizacjach położonych w 61 krajach na całym świecie. Mercure to jedyna marka hoteli klasy średniej łącząca siłę międzynarodowej sieci gwarantującej wysoką jakość, z ciepłą atmosferą typową dla hoteli zintegrowanych z lokalną społecznością.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz