Partnerzy portalu
Hotel Wieniawa zostanie przekształcony w izolatorium Hotel Wieniawa zostanie przekształcony w izolatorium

Hotel Wieniawa zostanie przekształcony w izolatorium

Autor: horecatrends.pl Data: 21 października 2020 12:01

Hotel Wieniawa przy ulicy Gajowickiej we Wrocławiu od środy ponownie zostanie przekształcony w izolatorium. Będą tam przebywały osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorzy na COVID-19 z łagodnymi objawami. Dla pacjentów przygotowano 150 pokoi.

Jak poinformowała w komunikacie Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego, udostępnienie obiektu nastąpi na podstawie wytycznych, zawartych w Zarządzeniach Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Izolatorium będzie obsługiwane przez Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Przygotowano w nim 150 pokoi, każdy z osobnym węzłem sanitarnym.

"W budynku izolatorium zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania dla osób chorych i zdrowych. Szpital zapewni opiekę medyczną, natomiast hotel przygotuje posiłki. Ponadto, Dolnośląskie Centrum we Wrocławiu zapewni obsłudze izolatorium środki ochrony osobistej" - poinformowano. Koszty funkcjonowania izolatorium pokryje NFZ.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Hotel Wieniawa zamienił się już w izolatorium wiosną tego roku. W komunikacie podkreślono, że Polski Holding Hotelowy od samego początku pandemii włączył się do walki z wirusem. "Podjęto szereg działań społecznych wspierających kadrę medyczną walczącą na pierwszej linii frontu m.in. poprzez dostarczanie darmowych posiłków służbom medycznym, wsparcie infolinii NFZ oraz GIS, otwarcie pierwszych w Polsce hoteli dla medyków i izolatoriów oraz udostępnienie pokoi dla pacjentów onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka" - podano. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz