Partnerzy portalu
Hotel zamiast szpitala dla pacjentów onkologicznych? Pacjenci onkologiczni mogliby korzystać z miejsc hotelowych zamiast szpitalnych łóżek; fot. unsplash

Hotel zamiast szpitala dla pacjentów onkologicznych?

Autor: rynekzdrowia.pl Data: 10 maja 2021 14:45

Pacjenci, którzy wymagają leczenia, ale już niekoniecznie hospitalizacji, mogliby korzystać z miejsc hotelowych, zamiast szpitalnych łóżek.

Zarządzenie w sprawie warunków umów o udzielanie onkologicznych świadczeń kompleksowych opublikowane w kwietniu przez NFZ umożliwi - pod określonymi warunkami - zakwaterowania pacjenta onkologicznego w hotelu.

Chodzi o sytuację, w której pobyt pacjenta w oddziale nie jest konieczny, a jednocześnie potrzebna jest codzienna terapia. Decyzję podejmuje kierujący na leczenie lekarz onkolog. Dotychczas zakwaterowanie w hotelu możliwe było w przypadku pacjentów poddawanych radioterapii. Zarządzenie poszerza tę możliwość o brachyterapię

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Wszelkie działania umożliwiające umieszczenie pacjenta w hotelu są krokiem w dobrą stronę. Mówimy oczywiście o chorych mieszkających daleko od szpitala, w którym są leczeni, a jednocześnie nie wymagających hospitalizacji - mówi Magdalena Borkowska, dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii (BCO).

- Oceniamy, że w trybie ambulatoryjnym, m.in. z wykorzystaniem miejsc hotelowych dla chorych, moglibyśmy wykonywać nawet ok. 30 proc. świadczeń spośród tych, które obecnie wykonujemy w BCO w trybie hospitalizacji - dodaje.

Więcej na RynekZdrowia.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz