Partnerzy portalu
Hotelarz - IGHP chce odświeżyć postrzeganie tego zawodu Wydarzenie będzie miało miejsce 30 i 31 maja w Józefowie pod Warszawą; fot. unsplash

Hotelarz - IGHP chce odświeżyć postrzeganie tego zawodu

Autor: AW Data: 23 maja 2022 12:11

"Odbudowa prestiżu pracy w sektorze hotelarskim poprzez współdziałanie IGHP z placówkami szkolnictwa branżowego (średniego)" – pod takim tytułem odbędzie się organizowana przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego bezpłatna konferencja dla kadry szkół zawodowych i techników. Wydarzenie będzie miało miejsce 30 i 31 maja w Józefowie pod Warszawą.

Zawód: hotelarz

Jednym z priorytetów IGHP jest prowadzenie aktywnych działań zmierzających do pobudzenia zainteresowania zawodem hotelarza oraz promowanie możliwych ścieżek kariery w branży.

Liczymy, że nasza dwudniowa konferencja rozpocznie otwartą dyskusję i doprowadzi do wypracowania rozwiązania umożliwiającego wzajemną wymianę informacji, wsparcie i integrację środowiska hotelarskiego, któremu szczególnie leży na sercu przyszłość branży

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP

Konferencja IGHP

Pierwszego dnia konferencji w Józefowie uczestnicy omówią m.in. sposoby na zachęcenie młodzieży do wyboru szkoły hotelarskiej, najpoważniejsze bariery w nauczaniu, program praktyk na podstawie założeń przygotowanych przez IGHP, współpracę z dostawcami sprzętów i narzędzi dla hoteli celem skutecznego i profesjonalnego rozpoczęcia pracy zawodowej, a także co powinien wiedzieć dobry pracownik branży hotelowej o lokalnych atrakcjach turystycznych.

W drugim dniu spotkania odbędą się warsztaty dla nauczycieli w zakresie recepcji, gastronomii, housekeepingu i kelnerskie prowadzone przez szkoleniowców współpracujących z Izbą.

W konferencji organizowanej przez IGHP wezmą udział: kadra szkół zawodowych i techników, eksperci i praktycy świata hotelarskiego oraz przedstawiciele administracji państwowej.

Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Polska Organizacja Turystyczna jest oficjalnym Partnerem wydarzenia.

IGHP od 2017 roku przeprowadza szkolenia dla branży hotelarskiej, a od 2021 roku organizuje bezpłatne szkolenia dla nauczycieli szkół branżowych, chcąc tym samym wyjść naprzeciw potrzebom rynku pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz