×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hotelarz Władysław Grochowski przyjmie 5 tys. uchodzców
Prezes Grupy Arche Władysław Grochowski./ fot. materiały prasowe

Hotelarz Władysław Grochowski przyjmie 5 tys. uchodzców

Autor: MB Data: 26 lutego 2022 14:40 | Aktualizacja: 28 lutego 2022 08:34

Polska sieć hotelowa Arche uruchomiła sztab pomocy dla uchodźców z Ukrainy. W 16 obiektach sieci i w Siedliskach Arche mają znaleźć się miejsca dla poszukujących zakwaterowania.

O pomoc mogą starać się firmy, które poszukują miejsca dla rodzin pracowników, sztaby kryzysowe uruchomione w Urzędach Wojewódzkich, fundacje i stowarzyszenia niosące pomoc potrzebującym.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Koordynatorem działań jest Aleksandra Latek – Mastalerz /Pałac i Folwak Łochów/ oraz Grzegorz Orzełowski / Zamek Janów Podlaski/.

Każdy z hoteli ma koordynatora, który będzie zbierał informację o pilnych potrzebach zakwaterowanych, takich jak: środki higieny, leki, żywność dla dzieci, pampersy czy ubrania. Wszystkich, którzy chcą włączyć się do pomocy, Arche zaprasza do śledzenia konta na Facebooku Fundacji Leny Grochowskiej, gdzie publikowane będą komunikaty o zbiórkach.  Darczyńcy mogą się także zgłasza pod specjalnym numerem telefonu 535 579 491.

- Jeśli będzie taka potrzeba, przygotujemy także miejsca noclegowe w naszych salach konferencyjnych, zamówiliśmy w tym celu dodatkowe 1,5 tys. materacy - deklaruje Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

W Hotelach już zakwaterowano ponad 1000 osób, a kolejne miejsca są przygotowywane.

Grupa Arche posiada obecnie 16 obiektów ulokowanych w całej Polsce, tj. 4 hotele w Warszawie, Górze Kalwarii, Lublinie, Łochowie, Janowie Podlaskim, Siedlcach, 2 obiekty w Łodzi, Częstochowie, Wrocławiu, Żninie, Pile, Gdańsku. Dodatkowo w skład Grupy wchodzi Arche Siedlisko – rozlokowane w Polsce domki 4-osobowe zaadoptowane z morskich kontenerów, ulokowane w miejscowości Ujny w województwie świętokrzyskim i Piłka w śląskim.

Kontakt do koordynatorów noclegów: 

Aleksandra Latek – Mastalerz +48 533 444 797 

Grzegorz Orzełowski – +48 509 512 366

Kontakt dla darczyńców /od 28.02/ 

Aneta Żochowska - +48 535 579 491

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz