×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hotelarze apelują o ciągłość działalności jesienią i zimą
IGHP zbiera podpisy hotelarzy; fot. shutterstock

Hotelarze apelują o ciągłość działalności jesienią i zimą

Autor: horecatrends.pl Data: 14 września 2021 12:50

Ponad 100 hotelarzy złożyło podpis pod kolejnym apelem do rządu o ciągłość i przewidywalność prowadzenia działalności hotelarskiej w okresie jesienno-zimowym. Akcja zbierania podpisów wciąż trwa.

Hotelarze obawiają się o przyszłość

W świetle ogromnych strat poniesionych od początku pandemii i braku stanowiska rządu dotyczącego dalszych ograniczeń po 30 września hotelarze cały czas obawiają się o przyszłość swoich obiektów. Hotele w Polsce przez prawie półtora roku podlegały drastycznym obostrzeniom i w przeciwieństwie do większości gałęzi gospodarki dopiero podczas tegorocznych wakacji uzyskały możliwość działalności. Pomimo poprawienia się sytuacji epidemicznej, nawet podczas ostatnich miesięcy hotele nie mogły działać bez ograniczeń.

Sygnatariusze stanowiska oraz wcześniejszego apelu branży z lipca bieżącego roku - skupiający przedstawicieli większości hoteli w Polsce - oczekują, że rząd potwierdzi możliwość działalności hoteli przynajmniej dla osób zaszczepionych, tak jak to ma miejsce w Europie Zachodniej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Hotelarze proszą też o dialog z branżą oraz stworzenie ram prawnych pozwalających na bezpieczną obsługę pozostałych gości. Podczas spotkań branżowych oraz przy wypracowaniu wspólnego stanowiska hotelarze wielokrotnie podkreślali, jak wiele miejsc pracy, w tym przede wszystkim dla osób zarabiających najniższe stawki, zależy od ciągłości działalności ich firm.

Równocześnie hotelarze deklarują bezpieczną obsługę w obiektach hotelowych także gości niezaszczepionych oraz zobowiązują się do podejmowania działań na rzecz popularyzacji szczepień przeciwko SARS-Cov-2 wśród pracowników hoteli.

IGHP zbiera podpisy hotelarzy

IGHP udostępniła stanowisko na platformie online, gdzie do 20 września hotelarze mogą składać swoje podpisy, wyrażając w ten sposób poparcie dla inicjatywy Izby.

Po zakończeniu akcji zbierania podpisów stanowisko zostanie oficjalnie przekazane premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz