Partnerzy portalu
Hotelarze doczekali się rekordowych Walentynek Hotelarze doczekali się rekordowych Walentynek; fot. shutterstock

Hotelarze doczekali się rekordowych Walentynek

Autor: Propertynews Data: 15 lutego 2021 11:26

Zgodnie z przewidywaniami branży hotelarskiej Walentynki były rekordowe. Pomimo ograniczeń w liczbie dostępnych miejsc i cen wyższych, zanotowano aż o połowę więcej rezerwacji na walentynkowy weekend niż w zeszłym roku – wynika z danych Noclegi.pl. Chętnie korzystano też z bonu turystycznego. Stale rośnie też zainteresowanie wyjazdami na majówkę i wakacje.

Właściciele obiektów noclegowych po raz pierwszy od wielu tygodni mają powody do zadowolenia. W pierwszym możliwym terminie po odmrożeniu turystyki, Polacy masowo wyruszyli na weekendowe wyjazdy. Jak wynika z danych Noclegi.pl większość górskich obiektów miało w Walentynki pełne dopuszczalne obłożenie. 

 – Weekend był rekordowy, bo zarezerwowano aż o 48% więcej noclegów niż w tym samym okresie 2020 roku, jeszcze przed wybuchem pandemii. Ponadto rezerwacje przedłużane są na cały tydzień – mówi Natalia Jaworska, ekspert Noclegi.pl. – To oczywiście nie wystarczy, żeby odrobić straty, ale skala zainteresowania wyjazdami pozwala nieco poprawić nastroje w branży i z większym optymizmem patrzeć na nadchodzący sezon, o ile nie przyjdą kolejne obostrzenia – dodaje. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Najwięcej osób wybrało się w góry i tam odnotowano największe wzrosty względem ubiegłego roku. Wisła przyjęła na Walentynki o 89% więcej turystów niż w 2020 roku, Krynica-Zdrój – 80%, a Karpacz 47%. Wraz z uruchomieniem stoków narciarskich, wzrosła popularność Murzasichle. 

– Miejscowość ta znalazła się w gronie pięciu najchętniej wybieranych w naszym portalu, pomimo tego, że właśnie tam zanotowaliśmy najwyższą średnią cenę za nocleg, aż 110 złotych za osobę. Wzrosło także zainteresowanie Krynicą-Zdrój, gdzie w porównaniu z 2020 rokiem podniesiono ceny z 46 złotych do 88 złotych – wylicza ekspert Noclegi.pl. 

Więcej na propertynews.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz