×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hotelarze i restauratorzy z Podhala mają powody do zadowolenia
Udane wakacje dla branży na Podhalu; fot. unsplash.com / Michał Lis

Hotelarze i restauratorzy z Podhala mają powody do zadowolenia

Autor: PAP Opublikowano: 02 września 2023 08:11

Wakacyjny sezon pod Tatrami był bardzo udany – raportuje Tatrzańska Izba Gospodarcza. Hotelarze i restauratorzy z Podhala są zadowoleni, goście chętnie wybierali droższe oferty z dodatkowymi atrakcjami - poinformował Hubert Wagner z TIG.

 

Wakacje 2023 na Podhalu

"W przeciwieństwie do niektórych przedsezonowych, pesymistycznych przewidywań, obłożenie zarówno hoteli jak i kwater prywatnych pod Giewontem było bardzo duże. Największym zainteresowaniem cieszyły się terminy po 15 lipca, a apogeum nastąpiło w połowie sierpnia. Sam początek wakacji cieszył się średnią frekwencją turystyczną" - powiedział PAP Hubert Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Mimo niesprzyjającej pogody pod koniec lipca - deszczu i śniegu na szczytach Tatry - gości w Zakopanem było bardzo dużo. Długi sierpniowy weekend zawsze pod Tatrami cieszył się największym zainteresowaniem turystów i tak było również w tym roku, kiedy hotele notowały 100-procentowe obłożenie. Wypełniały się nawet obiekty w okolicach Zakopanego.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Udany sezon dla hotelarzy na Podhalu

"Nawet ostatni tydzień wakacji pod Tatrami okazał się bardzo dobry dla hotelarzy. Choć zwyczajowo końcówka sezonu oznacza powroty do domów, to w tym roku turyści zostają do 3 września. Na Podhalu hotelarze i restauratorzy są bardzo zadowoleni z minionych wakacji. Goście chętnie wybierali droższe oferty, ale z dodatkowymi atrakcjami. Chętnie stołowali się na Krupówkach" - przekazał PAP Wagner.

Dodał, że mimo raportów biur podróży o zwiększającym się zainteresowaniu Polaków wyjazdami zagranicznymi, jednocześnie branża turystyczna z Zakopanego nie zauważyła odpływu krajowych wczasowiczów.

"Popyt na wyjazdy zagraniczne był duży, ale nie spowodował zmniejszenia popytu na wczasy krajowe" - skwitował Wagner.

Zagraniczni turyści pod Tatrami

Wśród turystów zagranicznych pod Tatrami najbardziej widoczni byli goście z Półwyspu Arabskiego - głównie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Kataru. Było także sporo gości z Izraela, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Skandynawii, a także wielu turystów ze Stanów Zjednoczonych. Dopisali tradycyjnie też nasi południowi sąsiedzi - Słowacy, Czesi i Węgrzy. Pojawił się także nowy trend przyjazdów z krajów bałtyckich - Litwy i Łotwy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz