×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hotelarze solidarni z Ukrainą oferują nie tylko noclegi, ale też pracę
Aż 70 proc. spośród 2 tys. przedsiębiorców z branży hotelowej zaoferowało uciekającym przed wojną Ukraińcom bezpłatne noclegi. Fot. Shutterstock

Hotelarze solidarni z Ukrainą oferują nie tylko noclegi, ale też pracę

Autor: JK/pulsHR.pl Data: 23 marca 2022 09:55 | Aktualizacja: 23 marca 2022 09:56

Branża turystyczna włączyła się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Hotelarze oferują nie tylko noclegi, ale także miejsca pracy w odbudowującej się po pandemicznym kryzysie branży.

  • Aż 70 proc. spośród 2 tys. przedsiębiorców z branży hotelowej zaoferowało uciekającym przed wojną Ukraińcom bezpłatne noclegi
  • Hotelarze proponują też wsparcie w postaci całodziennego wyżywienia czy zapewnienia niezbędnego wyposażenia pochodzącego z własnych zasobów lub od zaprzyjaźnionych dostawców
  • Niektórzy proponują też pracę oraz pomoc w nauce języka polskiego

Z badania serwisu Noclegi.pl wynika, że aż 70 proc. spośród 2 tys. przedsiębiorców z branży hotelowej zaoferowało uciekającym przed wojną Ukraińcom bezpłatne noclegi. Pozostali są gotowi zapewnić zakwaterowanie w znacząco niższej cenie.

Prawie połowa jest w stanie przyjąć małe grupy osób

Prawie połowa ankietowanych jest w stanie przyjąć 5-10 osób, a 12 proc. badanych deklaruje przyjęcie nawet większej grupy.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Na ogół właściciele nie chcą w dodatkowy sposób oznaczać w platformie rezerwacyjnej, że świadczą tego typu pomoc, uważając to za nie do końca właściwą formę promocji - mówi Natalia Jaworska, ekspert Noclegi.pl.

- Gości, którzy potrzebują wsparcia, odnajdują współpracując z lokalnymi władzami czy organizacjami pozarządowymi, proszą też o przekazanie ich danych do centrów pomocy uchodźcom - wyjaśnia Jaworska.

Obok noclegów - wyżywienie i wyposażenie

Zakwaterowanie tylko jedna z form pomocy. Hotelarze proponują też wsparcie w postaci całodziennego wyżywienia czy zapewnienia niezbędnego wyposażenia, pochodzącego z własnych zasobów lub zaprzyjaźnionych dostawców. Najczęściej są to ręczniki, koce, leki czy środki sanitarne.

-  Na pytanie o inne pomysły na pomoc, najczęściej powtarzającą się odpowiedzią jest zatrudnienie - mówi Natalia Jaworska. - Praca dorywcza w nadchodzącym sezonie albo też na stałe. Hotelarze dodatkowo proponują potencjalnym pracownikom i ich rodzinom pomoc w nauce języka polskiego - dodaje.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz