Partnerzy portalu
Hotelarze staną przed dylematem: zarabiać czy pomagać Ukraińcom? Podopieczni ukraińskich domów dziecka zostali zakwaterowani w Hotelu Witek w miejscowości Modlniczka pod Krakowem. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Hotelarze staną przed dylematem: zarabiać czy pomagać Ukraińcom?

Autor: Tomasz Klyta/portalsamorzadowy.pl Data: 28 marca 2022 11:15

Bez nowelizacji systemu lokowania uchodźców w pensjonatach hotelarze staną przed dylematem: czy dalej pomagać uchodźcom, czy udostępnić miejsca dla turystów.

Choć branża turystyczna była jedną z gałęzi gospodarki, które najbardziej ucierpiały przez pandemię, to po wybuchu wojny w Ukrainie wielu właścicieli pensjonatów nie wahało się, aby udostępnić miejsca dla uchodźców.

Oferujący miejsca noclegowe mają zagwarantowane wsparcie od rządu, lecz pojawia się kwestia, czy jest ono wystarczające - zarówno pod kątem wysokości świadczenia, jak i czasu jego wypłacania.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Uchodźcy w pensjonatach czują się dobrze. Nie chciałbym za parę tygodni musieć organizować miejsc na hali widowiskowej z łóżkami polowymi... Ale niestety, hotelarze staną przed trudnym dylematem - mówi Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz